تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۳

الناز طاهری

احراز رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پرداخت معوقه های تعرفه گذاری پرستاری در کشور

احراز رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پرداخت معوقه های تعرفه گذاری پرستاری در کشور
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از احراز رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پرداخت معوقه های قانون تعرفه گذاری پرستاری در کشور خبر داد و افزود: تمام معوقه های سال ۱۴۰۱ پرستاران استان با اعتباری معادل ۲ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است و تلاش می شود معوقه های امسال نیز تا پایان سال پرداخت شود.

احراز رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پرداخت معوقه های تعرفه گذاری پرستاری در کشور

«جواد احمدیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در نشست خبری که امروز دوشنبه بیست و نهم آبان ماه ۱۴۰۲ بمناسبت هفته پرستار در سالن معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد ضمن تبریک این روز به پرستاران و تبریک هفته بسیج و محکوم کردن حملات رژیم اشغالگر اسرائیل به بیمارستان های غزه و به شهادت رساندن کودکان مظلوم و کادر درمان با اعلام آمادگی حمایت از مظلومین غزه گفت: سیستم سلامت با وجود پرستاران و خدمات آنان پایدار است  و همکاران ما در گروه پرستاری به صورت شبانه روز در خدمت مردم عزیزمان هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به موضوع پرستار و حضور پرستار در جامعه عنوان کرد: پرستاری علاوه بر اینکه به عنوان صاحب شغل نیاز است این شغل خاص می باشد و پرستاری شبانه روز می بلشد خدمات ویژه به بیماران ارائه می دهند

وی افزود: انتخابات پرشور و بدون حاشیه نظام پرستاری در مهرماه با حضور قابل توجه گروه پرستاری برگزار شد و آذربایجان شرقی رتبه نخست مشارکت در این انتخابات را از آن خود کرد.

احمدیان توجه دولت در عمل و نه در شعار را نشانه اهتمام جدی برای حل مشکلات عدیده جامعه پرستاری عنوان و اظهار کرد: اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری پرستاری نمونه ای از این اقدامات قابل توجه است که با وجود مشکلات مترتب بر آن ، پیگیری و اجرای آن در دولت سیزدهم شکل گرفت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز راه اندازی سامانه تعرفه گذاری را از مهمترین فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی تبریز و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان و اضافه کرد: اینکه معوقه های بسیاری از پرستاران در سالجاری هنوز پرداخت نشده است از جمله ایرادها و مشکلات اجرای تعرفه گذاری است اما تلاش جمعی در دولت و دانشگاه ها بر این است تا به هر نحو ممکن این معوقه پرداخت شود.

احمدیان از احراز رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پرداخت معوقه های قانون تعرفه گذاری پرستاری در کشور خبر داد و افزود: تمام معوقه های سال ۱۴۰۱ پرستاران استان با اعتباری معادل ۲ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است و تلاش می شود معوقه های امسال نیز تا پایان سال پرداخت شود.

وی از شغل پرستاری به عنوان یکی از شغل های مهم و سخت تمام کشورها یاد کرد و با بیان اینکه حوزه درمان نیازمند وجود این قشر است و بدون آنها هر خدمت درمانی و بهداشتی عقیم می ماند، یادآور شد: پرستاران با وجود انواع مشکلات اقتصادی، در کنار خدمات درمانی باید نسبت به بازسازی روحی بیماران نیز اقدام کنند و این امر نشان دهنده جایگاه والای پرستاری در نظام سلامت است.

وی نیاز به پرستار در نظام سلامت را جایگزین نشدنی دانست و با اشاره به فداکاری و زحمات فراوان این قشر ایثارگر در زمان شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: اگر تلاش های پرستاران نبود اقدامات حوزه بهداشت و سلامت کشور به هیچ عنوان به نتیجه نمی شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز بی توجهی به جامعه پرستاری را منجر به خروج آنها از چرخه نظام سلامت کشور دانست و با بیان اینکه این روند کل کشور را دچار لطمات جبران ناپذیر می کند، ادامه داد: اگر مشکلات این قشر در سریع ترین زمان ممکن حل نشود، شاهد مهاجرت انبوه آنها به کشورهای خارجی و منطقه خواهیم بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.