تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵

آقای علوم پزشکی از بیمارستانهای ورزقان و سهند چه خبر؟

الناز طاهری

اخیرا در نشست خبری فرماندار ورزقان و مدیرعامل مجتمع مس سونگون سوالی در مورد وضعیت بیمارستان ورزقان پرسیده شد.

اخیرا در نشست خبری فرماندار ورزقان و مدیرعامل مجتمع مس سونگون سوالی در مورد وضعیت بیمارستان ورزقان پرسیده شد.
در پاسخ به این سوال عباسزاده مدیرعامل شرکت مس سونگون اظهار داشته اند مبلغ ده میلیارد تومان از طرف شرکت ملی مس از منابع مس سونگون به حساب دانشگاه علوم پزشکی تبریز جهت تکمیل بیمارستان ورزقان واریز شده ولی متاسفانه این رقم بطور کامل به این امر اختصاص نیافته است. فرماندار ورزقان نیز در این باره افزود از این رقم ۵میلیارد آن جهت تجهیز شبکه بهداشت ورزقان از طرف دانشگاه علوم پزشکی تبریز هزینه گردیده اما تکلیف مابقی هنوز مشخص نشده است.

آقای علوم پزشکی از بیمارستانهای ورزقان و سهند چه خبر؟

اخیرا در نشست خبری فرماندار ورزقان و مدیرعامل مجتمع مس سونگون سوالی در مورد وضعیت بیمارستان ورزقان پرسیده شد.
در پاسخ به این سوال عباسزاده مدیرعامل شرکت مس سونگون اظهار داشته اند مبلغ ده میلیارد تومان از طرف شرکت ملی مس از منابع مس سونگون به حساب دانشگاه علوم پزشکی تبریز جهت تکمیل بیمارستان ورزقان واریز شده ولی متاسفانه این رقم بطور کامل به این امر اختصاص نیافته است.
فرماندار ورزقان نیز در این باره افزود از این رقم ۵میلیارد آن جهت تجهیز شبکه بهداشت ورزقان از طرف دانشگاه علوم پزشکی تبریز هزینه گردیده اما تکلیف مابقی هنوز مشخص نشده است.
با توضیحات فوق و ابهامات موجود در نحوه هزینه کرد مبلغ واریزی مس سونگون به علوم پزشکی تبریز افکار عمومی نسبت به این اتفاق منتظر پاسخگویی نهاد ارشد بهداشت و درمان استان در خصوص تعیین تکلیف سهم منطقه محروم ورزقان است.

اگر شرکت مس سونگون بنابر مسئولیت اجتماعی خود رقم قابل توجهی برای احداث بیمارستان در ورزقان اختصاص می دهد و هدف تسهیل روند بهداشت و درمان مردم منطقه است، علوم پزشکی باید جوابگو باشد چرا مبلغ نقدی که برای احداث بیمارستان در ورزقان به حساب آنها واریز شده بصورت نسیه در حق مردم هزینه می کنند؟!
البته شاهکار مدیریت نسیه ای علوم پزشکی در موضوع بیمارستان شهر جدید سهند نیز اسباب جک و تمسخر فضای مجازی شده است.
دو سال قبل کلنگ ساخت بیمارستان شهرجدیدسهند زده شده. آقای علوم پزشکی لطفا شفاف سازی کنید که وضعیت پیشرفت این پروژه نسبت به دوره مدیریت قبلی چه تفاوتی کرده؟!
آیا شایسته است صد هزار نفر مردم ساکن سهند برای دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی از داشتن یک بیمارستان در محدوده زندگی شان محروم باشند؟!

نمایندگان مجلس چرا در این موضوع ورود مسئولانه ای ندارند؟! آیا پیگیری این موارد ارزش خبری خاصی برای ایشان ندارد یا اینکه بستن چشم ها و شستن گاف های مدیریتی در این موضوع با سکوت نابجا، ارزش انتخاباتی برای ایشان دارد؟!

تبریز سباست از روشنگری مستند در این موضوع و بقیه موارد مطروحه، توسط مجموعه علوم پزشکی و مشخصا مدیران ارشد آن استقبال می کند و آمادگی رسانه ای خود را نسبت به انعکاس شفافیت بخشی علوم پزشکی تبریز در موارد فوق را اعلام می کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.