کد خبر : 4579
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

باید و نباید «تشریفات مدیران» در قاب کتاب

باید و نباید «تشریفات مدیران» در قاب کتاب

«احمد یحیایی ایله ای» مولف کتاب تشریفات مدیران درباره این کتاب به خبرنگار فرهنگی تبریز سیاست به نقل از ایرنا، گفت: تشریفات ابزار رفتار مثبت سازمانی است و رعایت آن می تواند بسیاری از رفتارهای مخرب سازمانی را کاهش دهد  و اگر مدیران به درستی رفتار و آداب را رعایت کنند، حریم های رسمی و

«احمد یحیایی ایله ای» مولف کتاب تشریفات مدیران درباره این کتاب به خبرنگار فرهنگی تبریز سیاست به نقل از ایرنا، گفت: تشریفات ابزار رفتار مثبت سازمانی است و رعایت آن می تواند بسیاری از رفتارهای مخرب سازمانی را کاهش دهد  و اگر مدیران به درستی رفتار و آداب را رعایت کنند، حریم های رسمی و سازمانی بیشتر و بهتر رعایت می شود، رفتار مثبت سازمانی شکل می گیرد و اقتدار مدیریتی حفظ می شود.

مولف کتاب ادامه داد: تشریفات مدیران سازمانها از جمله مهمترین مقوله های تشریفات است که در تمامی سازمانها بطور حتم جدی گرفته می شود و مورد تاکید و تایید مدیران عالیرتبه سازمانهاست. زیرا آداب دانی مدیران کمک می کنند تا ارتباطات برون سازمانی بهتری شکل بگیرد، مشتریان احساس بهتری نسبت به سازمان داشته باشند و امتیازات بیشتری در معاملات و مذاکرات کسب شود.

وی اظهار داشت: تشریفات مدیران علاوه بر اینکه یک الزام سازمانی است یک الزام اخلاقی نیز هست. مدیران بایستی بیآموزند که اخلاق زیربنای رفتار سازمانی است و رفتارهای درست و کارآمد تشریفاتی در جلسات و مذاکرات و مراودات تبلوری از اخلاق فردی و سازمانی است..

یحیایی ایله ای ادامه داد: هر چند در زمینه تشریفات مدیران تاکنون در ایران مفاهیم علمی و ادبیات کاربردی تولید نیافته است اما بسیاری از سازمانها داشتن الزامات و استانداردهای مرتبط با این موضوع را یک نیاز حیاتی برای مذاکرات، مراودات و ارتباطات درون سازمانی و البته بطور خاص و ویژه برون سازمانی می دانند.

نویسنده کتاب تشریفات مدیران بر این باور است که این کتاب برای کمک به مدیران مشتاق یادگیری رفتار تشریفاتی تدوین شده است و به مدیران، راهکارهای تشریفاتی را نشان می دهد و کمک می کند تا هوش تشریفاتی خود را برای بهبود روابط سازمانی به کار گیرند.

این کتاب شامل ۸ فصل شامل قانون طلایی تشریفات، ارتباطات غیر کلامی، تشریفات زیاد بدن، تشریفات فردی، تشریفات ارتباط کلامی، تشریفات مهمانی، اقدامات تشریفاتی و مراسم تشریفاتی  است.

در پیشگفتار این کتاب می‌خوانیم: تشریفات مدیران سازمان‌ها از جمله مهم‌ترین مقوله‌های تشریفات است که در تمامی سازمان ها به طور حتم جدی گرفته می‌شود و مورد تاکید و تایید مدیران عالی رتبه سازمان هاست.

تشریفات مدیران باید و نباید های ریز و درشت بسیاری دارد بخشی از این بایدها و نبایدها را در مسیر بزرگ شدن از والدین، همکلاسی ها، دوستان، معلمان و همکاران خود می آموزیم .

لازم است بخش مهم تر و رسمی‌تر آن از طریق آموزشهای رسمی و مطالعات تخصصی جذب شود تا هم رفتارهای پیشین ما بررسی و بازنگری شود و هم رفتارهای آینده خود را مبنای اصولی حرفه‌ای انجام دهیم.

این کتاب  در عین حال یک راهنمای بسیار ساده و عالی برای رفتار تشریفاتی مدیران است و آموختن اصول و قوانین تشریفاتی و کاربردهای تشریفات در مدیریت با مطالعه دقیق این کتاب میسر می‌شود.

کتاب تشریفات مدیران اولین کتاب تخصصی در موضوع ذکر شده در کشور است. این کتاب حاصل بیش از ۲۰ سال مطالعه، تحقیق، آموزش و مشاوره در زمینه تشریفات است و می تواند نکات کاربردی بسیاری را در اختیار مدیران و هر کسی که این کتاب را مطالعه کند قرار دهد.

این کتاب با ۲۱۶ صفحه از سوی انتشارات جاجرمی منتشر و به بازار ارایه شده است.منبع

برچسب ها : ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.