کد خبر : 4340
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴

بنیاد شهید ‌۲۲ اسفند از خانواده شهدا تجلیل می‌کند

بنیاد شهید ‌۲۲ اسفند از خانواده شهدا تجلیل می‌کند

حمید علی صمیمی در ادامه برنامه طرح سپاس، دیدار و تکریم خانواده معظم شهدا در دیدار با مادر شهید مهدی رضایی مجد در گفت وگو با خبرنگار حوزه ایثار و شهادت تبریز سیاست به نقل از ایرنا افزود:‌ چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب را به مردم کشور و خانواده معظم شهدا و ایثارگران تبریک

حمید علی صمیمی در ادامه برنامه طرح سپاس، دیدار و تکریم خانواده معظم شهدا در دیدار با مادر شهید مهدی رضایی مجد در گفت وگو با خبرنگار حوزه ایثار و شهادت تبریز سیاست به نقل از ایرنا افزود:‌ چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب را به مردم کشور و خانواده معظم شهدا و ایثارگران تبریک عرض می کنم و در آستانه ورود به ۴۳ امین سال فجر انقلاب اسلامی هستیم که باید این روزها را گرامی بداریم.

شهید «مهدی رضایی مجد» در ۱۰ اسفند سال ۶۵ در عملیات تکمیلی کربلای ۵ در منطقه عمومی شلمچه به فیض شهادت نائل شد. مهدی دهم اسفند ماه به دنیا آمد و دهم اسفند ماه  هم به سوی معبود خود شتافت.

حاجیه خانم زهرا حاج علی اکبری مادر شهید مهدی رضایی مجد و خواهر شهید محمود حاج علی اکبری دارای سه فرزند جانباز و رزمنده که خود نیز همراه با پدر شهید مرحوم حاج حسین رضایی مجد سالها در عقبه جنگ در اهواز به رتق و فتق تدارکاتی رزمندگان اسلام مشغول بود.

رییس بنیاد شهید تهران بزرگ با بیان اینکه در این روزها باید یاد کنیم از شهدای انقلاب اسلامی، دوران انقلاب، دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، امنیت و سلامت ‌افزود:‌ برنامه های مختلفی را دهه فجر برای اجرا پیش بینی کردیم که برنامه اصلی ما بر می گردد به دیدار با خانواده های شهدا و اجرای طرح سپاس که از نزدیک با خانواده معظم شهدا، والدین، همسر و فرزندان شهدا دیدار کرده و از نزدیک با مشکلات خانواده ها روبرو می شویم.

 صمیمی ادامه داد: در دیدارها با رعایت موازین بهداشتی اطلاعاتی از مشکلات خانواده های معظم ایثارگران پیدا می کنیم و در این مسیر کمک های بنیاد را برای برون رفت آنان از مشکلات خواهیم داشت.

رییس بنیاد شهید تهران بزرگ تصریح کرد:‌ در راستای این مهم که راه شهدا ادامه دارد،‌ همه تلاش ما در این دیدارها این است که بتوانیم تقویت فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ای بزرگتر از خانواده ها و در سطح کشور داشته باشیم که هر چه یاد شهدا را در قالب برنامه های بزرگداشت های شهدا و برنامه های مختلف فرهنگی،‌ بر سر زبانها جاری کنیم اثر گذاری فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه مشهود تر خواهد بود.

صمیمی ادامه داد:‌ برنامه های دیگری در دهه فجر مانند میهمانی لاله ها،‌ برنامه غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا در تهران و سراسر کشور بوده که این برنامه در روز ۱۶ بهمن انجام شد و با هماهنگی با هوانیروز ،‌گلباران تمامی گلزارهای شهدا از آسمان صورت گرفت.

وی تصریح کرد:‌ برنامه هایی همچون رونمایی از دستاوردهای رسانه ای و تولیدات کتاب در راستای پیشبرد فرهنگ ایثار و شهادت انجام شده ، ‌تجلیل از تعدادی از مادران و همسران شهدا تحت عنوان سالروز وفات حضرت ام البنین(س) در روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا در باغ موزه دفاع مقدس نیز انجام گرفت.

رییس بنیاد شهید تهران بزرگ گفت :‌ برنامه تجلیل از همسران و خانواده معظم شهدا در سالروز تولد حضرت فاطمه(س) در روز مادر و روز زن برگزار شده و همچنین تجلیل از بسیجیان جانباز و همکار با هدف تقویت وتوسعه فرهنگ بسیجی با همراهی سپاه پاسداران صورت گرفت.

صمیمی گفت:‌ برنامه های فعالیت های تبلیغی در قالب نشر و نصب پوستر وتراکت در فضاهای مورد نظر انجام شده،‌ تهیه و انتشار کلیپ در فضای مجازی در حوزه فرهنگی انجام گرفته، ‌مسابقات ورزشی در جریان بوده و تا هفته آینده مسابقات نهایی در قالب فجر انقلاب اسلامی در حال انجام است.

وی ادامه داد:‌ در بحث های مربوط به معتمدین معین برنامه هایی داشتیم و با ارتباط با گروههای معتمد که قادر باشند از احوالات جامعه ایثارگری در تهران و شهرستانها مطلع شوند و ما را در جریان بگذارند برنامه هایی صورت گرفته است.

صمیمی درباره بزرگداشت روز شهدا خاطر نشان کرد: در ایران اسلامی هم بر اساس مصوبه شورای عالی فرهنگی روز ۲۲ اسفند یعنی سالروز تاسیس بنیاد شهید روز بزرگداشت شهدا نام گرفته و ما وظیفه داریم بزرگداشت این روز را به اطلاع مردم برسانیم و مردم هم این روز را روز شهید بدانند و یاد کنند از تمامی شهدای عزیزی که جان خود را تقدیم کردند تا امروز ما در امنیت و آسایش زندگی کنیم و توفیقاتی بدست آوریم.

وی افزود: همه کشورها برای خود روز یادمان ها را دارند و برای آن افرادی که جان خود را برای کشورشان فدا کردند این روز توصیه و برنامه ریزی می شود.

رییس بنیاد شهید تهران بزرگ گفت:‌ از همه مردم درخواست داریم اگر در همسایگی آنها خانواده شهدا ایثارگران و جانبازان و آزادگان قرار دارند از احوالات این عزیزان که ایثار کردند با خبر باشند،‌ امروز اگر ما در آسایش و امنیت هستیم مدیون آنها هستیم  و هر چه فرهنگ ایثار و شهادت ترویج شود،‌ کشور و نظام ما در برابر تهدیدات بیگانگان بیمه می شود.

به داشتن چنین فرزندی افتخار می کنم

حاجیه خانم زهرا حاج علی‌ اکبری مادر شهید مهدی رضایی مجد با بیان اینکه به داشتن چنین فرزندی که به مقام شهادت نائل آمد، افتخار می کنم گفت:‌مهدی فوتبالیست خوبی بود که علاقه شدیدی به این رشته و ورزش داشت.
وی ادامه داد: او اهل نماز و روزه بود و به خواندن نماز اول وقت توجه ویژه ای داشت. خوشحالم در کنار اینکه مادر شهید هستم خواهر شهید نیز می باشم و توانستم تا حدودی دین خود را به اسلام و ایران ادا کرده باشم.

مادر این شهید بزرگوار خاطر نشان کرد: هر زمان رهبر معظم انقلاب با صلابت با بیانات محکم خود لرزه به جان استکبار جهانی و بدخواهان انقلاب و ایران اسلامی می اندازند ما در دل شادمان هستیم که فرزندانمان با تقدیم جان خود درخت اسلام را آبیاری کردند و از مرزهای کشور دفاع جانانه ای نمودند.

شهید مهدی رضایی مجد مرد آسمانی فوتبال ایران

شهید رضایی مجد در سالهای ۶۱ و ۶۲ به همراه تیم ملی جوانان به ترتیب در رقابتهای جام پادشاهی بنگلادش و مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در نپال شرکت داشت و موفق شد برای تیم ملی جوانان در مجموع ۱۵ گل به ثمر برساند.

این شهید والامقام در تیم های فوتبال نوجوانان آذر تهران، جوانان و بزرگسالان اکباتان و تهران جوان عضویت داشت و در سال ۶۵ به تمرینات تیم پرسپولیس دعوت شد و در چند دیدار تدارکاتی همراه قرمزهای پایتخت بازی کرد ،‌ ولی او در نیمه دوم سال ۶۵ با حضور در سپاهیان حضرت محمد (ص) ‌برای چهارمین بار راهی جبهه های حق علیه باطل شد تا اینکه در دهم اسفند ماه ۱۳۶۵ در عملیات تکمیلی کربلای ۵ در منطقه عمومی شلمچه به فیض شهادت نائل شد.

ورزش کشور از وجود مردان آسمانی بی‌بهره نبوده و شهید مهدی رضایی مجد کاپیتان اسبق تیم فوتبال جوانان ایران یکی از مردان آسمانی فوتبال ایران است که درزمان حضورخود دراین تیم افتخارات زیادی را نصیب ورزش کشور کرد.

مهدی با پخش خبر رادیو از جا پرید، عراقی ها خرمشهر را اشغال کرده اند، درنگ جایز نبود، بازو بند را باز کرد و چفیه را روی دوشش انداخت, کفش فوتبال را در آورد و پوتین بپا کرد، بعد با همه خداحافظی کرد، با چمن سبز،با آسمان آبی و با چهره هایی که از خجالت سرخ شده بود, سر گذاشت به بیابان، به دیاری که بارانش گلوله بود و خمپاره، به سرزمینی که مقدس بود و حالا با ورود اجنبی آلوده شده بود، شب و روز برایش یکی شد و چه حماسه ها که نیافرید و چه رشادت ها که نکرد تا اینکه دشمن سرش را با گلوله و ترکش های خمپاره هدف گرفت، حالا او به وصال یار رسیده بود.منبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.