تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۵:۳۴

هیچکس منکر نیست:

محمد میلادی

تنها گذاشتن دولت در شرایط کنونی خیانت به انقلاب است

تنها گذاشتن دولت در شرایط کنونی خیانت به انقلاب است
هیچ کس منکر شرایط سخت اقتصادی ، اوضاع نامناسب بازار و در تنگی دستی مردم برای تامین معیشت نیست. با نگاه منصفانه باید به وقت خودش مطالبه بهبود وضعیت را از مسئولین و دولتمردان پیگیری کرد.

تنها گذاشتن دولت در شرایط کنونی خیانت به انقلاب است

محمد میلادی جامعه شناس

هیچ کس منکر شرایط سخت اقتصادی ، اوضاع نامناسب بازار و در تنگی دستی مردم برای تامین معیشت نیست. با نگاه منصفانه باید به وقت خودش مطالبه بهبود وضعیت را از مسئولین و دولتمردان پیگیری کرد. آگاهان و کسانی که در گرو آرمان های انقلاب اسلامی دارند به روشنی دریافته اند که این شرایط در حال حاضر مستمسک تبلیغات سیاه و پروژه القای ناامیدی به کارگردانی عناصر فعال ضد انقلاب خارجی و بازیگری مغرضین و بدخواهان بوده و هوشیاری و بصیرت می خواهد تا با گفتار و رفتار خود بز حجم آتش معرکه نیفزایم و گذشته از آموزه های دینی به لحاظ اخلاق سیاسی نیز اکنون موقع تسویه حساب سیاسی نیست و اگر ما نیز در آتش این معرکه بدمیم نهایت بداخلاقی و کم لطفی را در حق دولت روا داشته ایم.
به هیچ عنوان منظورم سر پوش گذاشتن بر مشکلات ناشی از تحریم، عدم هماهنگی تیم اقتصادی و بی برنامگی دولت در حکمرانی نبوده و نیست و صد البته نباید نقش و آثار زیان بار ۸سال خسارت محض دولت تدبیر و امید را فراموش کرد.
اما بسیار حائز  اهمیت است که چه زمانی و در چه شرایطی مطالبه به حق خود را عنوان و مطرح کنیم، چرا که الان همه عوامل برای کوبیدن و تضعیف دولت مهیا بوده ارزش دارد که مانع از کنترل خارج شدن اوضاع توسط دولت شده و در جنگ شناختی موجود که فاز عملیات روانی آن با زمینه اقتصادی در سطح جهانی علیه انقلاب اسلامی دنبال می شود هوشمندانه با به تعویق انداختن طرح مطالبات به حق خود ضمن صحنه خوانی دولت را در این شرایط تنها نگذاریم و نقش یکی از چرخ دنده های ماشین نا امید سازی مردم را ایفا نکنیم.
در شرایط فعلی دشمنان و بدخواهان بدنبال جریان سازی بواسطه مطالبه کور هستند. مطالبه گری کور پدیده ای است که در نتیجه آن گسل های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی فعال می شوند و در نگاه تحقیقی به جنگ ترکیبی اخیر نیز از این زاویه به تحلیل واقع گرایانه می انجامد. مطالبه گری کور یا از سر جهل است یا از سر تجاهل.
در هر دو صورت فقط به تعمیق زخم ها و رشد آفت ها منجر می شود.
مطالبه گری در زمان فعلی آدابی دارد که مهم ترین آن موج زدن اعتقاد به کارآمدی مبانی انقلاب اسلامی در تمامی حرف ها و تحرکات ‌و …. است.
نگارنده بر طبق تجربیات دو دهه اخیر بر این باورم که اگر دولت اصلاحات هم در این شرایط بود باید در قبال اوضاع فعلی برای مراقبت از اصل نظام همه اختلافات و تفاوت ها را کنار گذاشته و برای بقای دولت فداکاری صورت می پذیرفت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.