کد خبر : 658
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۳:۵۰

راویان غریب/جهاد رسانه‌ای خبرنگاران در رزمایش کمک مومنانه

راویان غریب/جهاد رسانه‌ای خبرنگاران در رزمایش کمک مومنانه

 تبریزسیاست، معصومه درخشان– دو سال پیش بود که بانوان خبرنگار تبریز بعد از مطرح شدن تشکیل گروه جهادی رسانه تصمیم گرفتند خودشان بدون حمایت هیچ نهاد و تشکیلاتی، گروهی تشکیل داده و با روحیه جهادی و نیت‌های پاک و ناب خود کاری انجام دهند که ماندگار و همیشگی باشد. حالا این گروه جهادی رسانه‌ای دو


 تبریزسیاست، معصومه درخشان– دو سال پیش بود که بانوان خبرنگار تبریز بعد از مطرح شدن تشکیل گروه جهادی رسانه تصمیم گرفتند خودشان بدون حمایت هیچ نهاد و تشکیلاتی، گروهی تشکیل داده و با روحیه جهادی و نیت‌های پاک و ناب خود کاری انجام دهند که ماندگار و همیشگی باشد.

حالا این گروه جهادی رسانه‌ای دو سال است که خودجوش فعالیت کرده و گره از مشکلی می‌گشایند. کافی است که مدیر این گروه برنامه‌ای را به اطلاع دوستان رسانه برساند، اینجاست که همه آستین‌ها را بالا زده و با روحیه تلاشگر و نیت خالصانه سعی می‌کنند با کمک‌های خود هر چند به‌صورت کم و اندک هم که باشد، سهمی در این کار دسته‌جمعی داشته باشند.

پای روحیه کار دسته جمعی و تیمی که در میان باشد خیلی از کارها آسان می‌شود و بانوان رسانه‌ای تبریز در این زمینه پیش‌قدم هستند.

 

رقیه غلامی، یکی از بانوان رسانه‌ای تبریز مدیریت این گروه جهادی رسانه را بر عهده دارد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  از روزی صحبت می‌کند که این ایده و فکر را با دوستان رسانه‌ای مطرح کرده است.

غلامی اظهار داشت: دو سال پیش در یکی از جلسات نشست خبری موضوع تشکیل گروه جهادی رسانه با حضور همه خبرنگاران مطرح شد ولی تا مسوولان روال کار را آماده کنند فکر تشکیل گروه را با بانوان خبرنگار مطرح کردم و با موافقت و استقبال آنها گروه ایجاد و با توکل بر خدا فعالیت‌مان آغاز شد و تا جان داریم خادم مردم هستیم.

حالا در طی این دوسال دوستان رسانه‌ای شریک غم و لبخند افرادی شده‌اند که دلشان به محبت همدیگر گره خورده است.

تعداد این بانوان خبرنگار که با روحیه جهادی رسانه کار می‌کنند به تعداد انگشتان دست است ولی گام‌های بلند آنان گل لبخند را بر لب افرادی می‌‌نشاند که حالا دعای خیرشان بدرقه راهشان است.

برپا کردن دار قالی برای یک  زن سرپرست خانوار، کمک به سه زن سرپرست خانوار در تسویه بدهی  و پاس کردن  چک‌های آنها از جمله اقداماتی است که این گروه جهادی رسانه  یا علی گفتند و دلی را شاد کردند.

شاید بتوان گفت، اوج فعالیت‌های آنان در رزمایش  کمک‌های مومنانه بود. وقتی مقام معظم رهبری در سخنرانی نیمه شعبان بر همدلی و همراهی ملت ایران در کمک به مشاغل آسیب‌دیده ناشی از کرونا تاکید کردند این بانوان رسانه‌ای نیز پیش از آن آستین همت بالا زده بودند و با این توصیه معظم‌له انگیزه مضاعف یافته و  به کمک سایر دوستان و حتی خانوادگی به صحنه آمده و در این کار خیر نیز پیش‌قدم شدند.

آنطور که غلامی توضیح می‌دهد: این گروه رسانه‌ای در ایام کرونا همزمان با سایر اقشار جامعه دست در دست هم داده و ۳۰بسته معیشتی تهیه کرده به نیازمندان شناسایی شده اهدا کردند و در کنار آن اهدای ۱۰ بسته گوشت گرم به نیازمندان بخش دیگری از  کار جهادی آنان بود.

وی ادامه داد: این بانوان خبرنگار هم با قلم خود به صحنه آمدند و گزارش‌های مربوط به مدافعان سلامت، گروه‌های جهادی و رزمایش کمک مومنانه را با قلم زیبای خود به رشته تحریر در آوردند و هم اینکه با بخشش و احسان‌بخشی از درآمد روزنامه‌نگاری خود در این رزمایش همدلی شرکت کردند.

 

مدیر گروه جهادی رسانه یادآور شد:  وقتی یک خانواده نیازمند معرفی و شناسایی می‌شود در این گروه به همه دوستان اطلاع‌رسانی می‌گردد تک به تک اعضای این گروه در حد توان خود پول‌هایشان را روی هم گذاشته و کارهای بزرگی انجام می‌دهند حتی از طریق ارتباطات رسانه‌ای خود با نهادها و افراد و خیران دیگر باعث می‌شوند امدادرسانی در اسرع وقت صورت گیرد.

وی با اشاره به اقدامات و کمک‌هایی که اخیرا توسط این گروه جهادی انجام شده است، خاطرنشان کرد: جمع‌آوری کمک و تهیه ابزار اشتغال یک جوان، جمع‌آوری کمک برای خرید داروی یک بیمار کلیوی در یکی از  روستاهای شهرستان هریس، کمک به دوخت ماسک در کارگاه‌های دوخت ماسک در ایام کرونا، کمک به جهیزیه تعدادی از نوعروسان، کمک به برگزاری نمایشگاه بانوان سرپرست خانوار و زنان هنرمند با همکاری عتبات عالیات در راستای حمایت آنها در شرایط کرونایی طبق شیوه‌نامه ستاد کرونا از جمله کارهایی است که دوستان ما در این اواخر انجام داده‌اند و ما از خداوند می‌خواهیم ما را در این راه  ثابت‌قدم نگه داشته  و حرکت‌های اندک ما را توشه آخرت قرار بدهد.

غلامی، در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به گمنام ماندن فعالیت‌های خبرنگاران در این ایام کرونایی متذکر شد: خبرنگاران در این برهه واقعا غریب ماندند و جان خود را به مخاطره انداختند تا تلاش و مجاهدت همه تلاشگران عرضه سلامت منعکس شود ولی هرگز کسی از مجاهدت غریبانه آنها حرفی نزد و کسی نگفت اگر این افراد نبودند، تلاش هیچ پزشکی، طلبه‌ای، بسیجی و … منعکس و دیده نمی‌شد.

خبرنگاران، تلاش‌گران مهار کرونا را از غربت در آوردند تا جانفشانی‌ها دیده شود ولی خودشان  همچنان غریب ماندند. یار و غمخوار شدند، چراکه انتظار و رسالتی جز این هم نیست و قطعا هر گام و قلمی که زدند نزد خداوند ارزشمند است.

وی در خصوص انگیزه خود برای انجام کار خیر نیز بیان کرد: من از زمانی که یادم می‌آید پدر و مادرم با دیدن مشکل دیگران دغدغه داشته و ناراحت بوده  و در حد و توان خودشان تلاش می‌کردند تا  گوشه‌ای از آن  مشکل را برطرف کنند، آنها انفاق و احسان خودشان را در خفا و پنهانی انجام می‌دادند تا کرامت و عزت نفس افراد حفظ شود.

غلامی ادامه داد: پدر و مادرم  بارها تاکید می‌کردند شب، احسان خودتان را هدیه کنید و اجازه ندهید  صاحب منزل متوجه شما شود واین نوع تربیت دینی و حساسیت به مشکلات و گرفتاری‌های همنوعان و خواهران و برادران دینی  انگیزه‌ای برای من و خواهر و برادرانم هم بوده است تا جایی که برادرم  در زمان  تحویل سال ۹۹ فقط برای  تبریک عید  به خانه آمد و سریع به پایگاه  بسیج بازگشت، چرا که  در پایگاه  برای کمک‌رسانی به افراد آسیب‌دیده فعالیت می‌کردند.

شکرانه سلامتی پدر و مادرم

مینا بازگشا یکی از اعضای این گروه جهادی رسانه  در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: در طی کار رسانه ای خود سعی کرده ام گزارش های  امیدآفرین بنویسم، گزارش هایی که بتوان با آنها افراد،گروه ها، بیماران و نیازمندان را به آینده امیدوار کرد.

وی با بیان اینکه با اعتقاد و اعتماد کامل به افراد نیازمندی که در این گروه معرفی می شوند در حد توان کمک می‌کنم  افزود: احساس شادمانی و رضایت خاصی در وجودم  ایجاد شده و به واسطه سهیم شدن در فعالیت‌های این گروه برکات بسیار زیادی در زندگی خود دیده‌ام.

فعال رسانه‌ای تبریز ادامه داد: معتقدم کمک‌های هر چند اندک ولی خالصانه  اعضای این گروه با لطف و عنایت خداوند گره از مشکلات افراد باز می کند به طوری که خود من نیز گاهی اوقات در شرایطی بوده‌ام که خداوند از جایی که گمان نمی‌کردم مشکل مرا برطرف کرده و این ناشی از دعای خیر همان افراد نیازمند است.

وی خاطرنشان کرد:هر کمک و احسانی که صورت می گیرد به شکرانه سلامتی پدر و مادرم است و یقین دارم خیر و برکتی که در زندگیم با آن رو به رو می شوم  در سایه همین  کمک ها است.
با خدا معامله می کنیم 

طیبه شایان یکی دیگر از خبرنگاران جهادی است که به خبرنگار فارس گفت:احساس شادی ناشی از کمک کردن به دیگران قابل توصف نیست.

وی با اشاره به خیرات و احسانی که در حق پدر مرحومش انجام می دهند گفت: پیش از این وقتی من و سایر اعضای خانواده سرمزار پدرم می رفتیم احسان و خیراتی از جمله (شیرینی، شکلات، خرما، حلوا و …) در حق او توزیع می کردیم ولی در طی سال های اخیر تصمیم گرفتیم این خیرات را به صورت هدفمند انجام دهیم. بنابراین تصمیم گرفتیم  هزینه های این خیرات را جمع کرده و به نیازمندان بدهیم تا گرهی از مشکلات آنها باز شود.

شایان ادامه داد: باوجودی که هر کدام از اعضای این گروه به صورت خانوادگی در دستگیری از بیماران خاص و افراد نیازمند فعالیت هایی انجام می دهند ولی وقتی گزینه خاصی از سوی مدیر گروه  معرفی می شود همه اعضای گروه به صورت خودش از درآمد روزنامه نگاری خود که درآمد زیادی هم نیست پای کار آمده و هرچه در توان دارند انجام می دهند تا دلی را شاد کنند.

وی ادامه داد:چون خبرنگاران با دردهای جامعه آشنا هستند، فقر، بیچارگی و آسیب های اجتماعی را از نزدیک تماشا کرده و به تصویر کشیده اند برای همین وقتی فردی در این راستا توسط دوستان رسانه ای در این گروه اعلام نیاز می شود همه اعضای گروه با اعتقاد،  اطمینان و رضایت خاطر به این کار اقدام می‌کنند 
و همین که دل یک خانواده شاد می شود این برای همه ما کافی است و قطعا همه انسان هایی که در کار خیر سهیم می شوند با خدا معامله می کنند.

یکی دیگر از اعضای این گروه جهادی رسانه که از گفتن نام خود امتناع کرد به تبریزسیاست گفت: همه ما به وظیفه انسانی خود عمل می کنیم. آثار کاری که نفعش به جامعه انسانی برمی گردد قطعا به خود ما نیز سودمند است. 

اگر مشکل یک فرد نیازمند حل شود بدون شک خوشحالی او در جامعه و رفتارش با دیگران تاثیر مثبت می‌گذارد.

وی ادامه داد: در جامعه نمی توانیم نسبت به غم و غصه دیگران بی تفاوت باشیم بنابراین وظیفه انسانی هر کدام از ما ایجاب می کند که همدیگر را یاری کنیم و قطعا خداوند نیز چند برابر آن را به خود افراد بر می گرداند.

انتهای پیام/۶۰۰۲۰/س/ر
Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.