کد خبر : 2665
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸

روسای گروه‌های دوستی پارلمانی مجلس یازدهم مشخص شدند

روسای گروه‌های دوستی پارلمانی مجلس یازدهم مشخص شدند

به گزارش تبریزسیاست، گروه‌های دوستی پارلمانی مجلس شورای اسلامی در دور یازدهم، در ۲۵ گروه و با ۱۲۰ کشور دنیا تشکیل شده است. انتخابات هیات رئیسه گروه‌های دوستی پارلمانی نیز برگزار و روسای گروه‌ها مشخص شدند. اسامی روسای انتخاب شده به شرح زیر است: ۱- سوریه و لبنان: محمدباقر قالیباف۲-روسیه، عراق، کویت، بورکینافاسو و نیجر:


به گزارش تبریزسیاست، گروه‌های دوستی پارلمانی مجلس شورای اسلامی در دور یازدهم، در ۲۵ گروه و با ۱۲۰ کشور دنیا تشکیل شده است. انتخابات هیات رئیسه گروه‌های دوستی پارلمانی نیز برگزار و روسای گروه‌ها مشخص شدند.

اسامی روسای انتخاب شده به شرح زیر است:

۱- سوریه و لبنان: محمدباقر قالیباف
۲-روسیه، عراق، کویت، بورکینافاسو و نیجر: سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی
۳- آذربایجان، اوکراین، ایسلند، نپال و موریتانی: علی نیکزاد ثمرین
۴- چین، پاکستان، آلبانی، زامبیا و پاراگوئه: احمد امیرآبادی فراهانی
۵- ‌ارمنستان، لهستان‌، چک، کامرون و ماداگاسکار: سید مهدی فرشادان
۶- عمان، بلغارستان، سوئد، اسلواکی و گینه‌کوناکری: عباس مقتدایی
۷-ترکیه، گرجستان، مقدونیه شمالی، مولداوی و اوگاندا: عادل نجف‌زاده
۸- تاجیکستان، پرتغال، دانمارک، ویتنام و نیکاراگوئه: جلیل رحیمی جهان‌آبادی
۹- افغانستان، هلند، یونان، ترکمنستان و آرژانتین: علی جدی
۱۰- انگلستان، ایرلند، اسپانیا، اتیوپی و زیمبابوه: اقبال شاکری
۱۱- آلمان، اتریش، برزیل، بولیوی و پاناما: احمد نادری
۱۲- بلاروس، مکزیک، کوبا، غنا و نیجریه: ابوالفضل عمویی
۱۳- هند، استرالیا، نیوزیلند،  بنگلادش و سریلانکا: ناصر درخشان
۱۴- قزاقستان، ازبکستان، فنلاند، کنگو برازاویل و کنگو کینشازا: غلامرضا نوری قزلجه
۱۵- کره‌شمالی، مجارستان، بوسنی و هرزگوین، مغولستان و آنگولا: محمدحسن آصفری
۱۶- ژاپن، کره‌جنوبی، اروگوئه، سنگال و سورینام: روح‌الله متفکر آزاد
۱۷- فلسطین، اردن و بنین: عباس گلرو
۱۸- قطر، قرقیزستان، کرواسی، نروژ و مالاوی: علی اصغر خانی
۱۹- مالزی، اندونزی، شیلی، مصر و توگو: محمدمهدی زاهدی
۲۰- ایتالیا، بلژیک، کلمبیا، نامیبیا و گابن: محمود احمدی بیغش
۲۱- فرانسه، رومانی، ونزوئلا، کنیا و گویان: محمدمهدی مفتح
۲۲- آفریقای جنوبی، کامبوج، فیلیپین، سوئیس و سیرالئون: علیرضا سلیمی
۲۳- تایلند، تانزانیا، قبرس، اکوادور و میانمار: عبدالرضا مصری
۲۴- الجزایر، سنگاپور، اسلوونی، لتونی و مالی: حسن نوروزی
۲۵- صربستان، مونته نگرو، لوکزامبورگ، تونس و موزامبیک: مسعود پزشکیان

انتهای پیام/




Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.