کد خبر : 62144
تاریخ انتشار : شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ - ۹:۳۶

سایه روشن‌های هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال؛ رقابت سایه به سایه سرخابی‌ها

سایه روشن‌های هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال؛ رقابت سایه به سایه سرخابی‌ها

به گزارش ایرنا، پرونده لیگ برتر فوتبال با برگزاری مسابقات هفته یازدهم در روزهای پنج شنبه و جمعه گذشته به صورت موقت تا پایان جام‌جهانی بسته شد تا همه چیز در روزهای آینده معطوف به تیم ملی و بازی‌هایش در قطر شود.در گزارشی فراز و فرودهای هفته یازدهم لیگ برتر را بررسی کرده‌ایم، هفته‌ای که

به گزارش ایرنا، پرونده لیگ برتر فوتبال با برگزاری مسابقات هفته یازدهم در روزهای پنج شنبه و جمعه گذشته به صورت موقت تا پایان جام‌جهانی بسته شد تا همه چیز در روزهای آینده معطوف به تیم ملی و بازی‌هایش در قطر شود.در گزارشی فراز و فرودهای هفته یازدهم لیگ برتر را بررسی کرده‌ایم، هفته‌ای که با ادامه صدرنشینی پرسپولیس و قعرنشینی نفت آبادان همراه بود.

سرخابی‌ها کوتاه بیا نیستند

رقابت شانه به شانه سرخابی‌ها در بالای جدول ادامه دارد و هیجان را در لیگ بیست و دوم را هنوز به نیم فصل نرسیده، به بالاترین نقطه ممکن رسانده است. هم استقلال و هم پرسپولیس در هفته یازدهم با یک گل مقابل حریفان‌شان در هفته یازدهم پیروز شدند تا رقابت‌شان در بالای جدول به شکل جذابی ادامه داشته باشد.

برد پرسپولیس مقابل مس،سومین برد متوالی پرسپولیس در ۴ بازی اخیر بود که قرمزها را در بالاترین نقطه جدول نگه داشت تا یحیی گل‌محمدی و شاگردانش با صدرنشینی به تعطیلات طولانی لیگ برتر بروند. آنها مانند تمام فصل‌های اخیر نشان داده‌اند که یکی از مدعیان جدی قهرمانی هستند و پس از یک فصل دوری از جام که بین ۵ قهرمانی متوالی‌شان فاصله انداخته بود، دوباره  کمربندهایشان را محکم بسته‌اند که دوباره جام را به خانه ببرند.

سایه روشن‌های هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال؛ رقابت سایه به سایه سرخابی‌ها

قرمزها پس از باخت یک بر صفر به تراکتور در هفته هفتم، در ۴ بازی بعدی، سه برد و یک مساوی داشته‌اند. در آخرین بازی هم قبل از تعطیلی لیگ در هفته یازدهم مس را شکست دادند تا این هفته‌ها هواداران پرسپولیس از گل‌محمدی و شاگردانش راضی باشند.هر چند فاصله تنها دو امتیازی پرسپولیس با نزدیک‌ترین تعقیب کننده، سبب شده تا رقابت داغی را در ۱۹ هفته باقی مانده از لیگ که قرار است پس از جام‌جهانی برگزار شود را شاهد باشیم.

استقلال با ریکاردو ساپینتو هم قصد کوتاه آمدن ندارند و سایه به سایه پرسپولیس و گل‌محمدی حرکت می‌کنند. آبی‌ها پس از توقف هفته گذشته مقابل آلومینیوم، در هفته یازدهم با یک گل هوادار را شکست دادند و خیلی زود به جاده برد برگشتند تا فاصله را با صدر جدول و رقیب سنتی‌شان بیشتر از این نشود.

سایه روشن‌های هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال؛ رقابت سایه به سایه سرخابی‌ها

فاصله دو امتیازی استقلال با پرسپولیس صدرنشین سبب شده، جنگ جذاب قهرمانی از همین نیم فصل اول لیگ به نقطه جوش برسد. آبی‌پوشان با سرمربی کنترل نشدنی پرتغالی‌شان برای دفاع از عنوان قهرمانی عزم‌شان را محکم جذب کرده اند، اگر چه رقبای سرسختی مانند پرسپولیس، گل گهر و سپاهان دارند.

موتور شیخ روشن شد

شیخ دیاباته چهره ویژه هفته یازدهم لیگ برتر بود، مهاجم اهل مالی پرسپولیس که این هفته توانست اولین گلش را با پیراهن قرمز ثبت کند و موتور گلزنی‌هایش روشن شود. مهاجم سابق استقلال که آبی‌ها با زوج او و مهدی قایدی که به فیل وفنجان مشهور شده بود، خاطرات زیادی دارند، حالا در پیراهن تیم رقیب با آن شادی پس از گل منحصر به فردش، برای دیگر مهاجمان لیگ برتری خط و نشان کشیدن را آغاز کرده است.

شیخ دیاباته که اولین بازی‌اش را برای پرسپولیس در هفته نهم مقابل مس رفسنجان به عنوان یار تعویضی انجام داده بود، پس از نیمکت نشینی مقابل ملوان در هفته گذشته، این هفته به عنوان یار تعویضی از ابتدای نیمه دوم وارد بازی شد و توانست اولین گلش را با پیراهن پرسپولیس به ثمر برساند تا عکاس‌های حاضر استادیوم آزادی، بار دیگر آن شادی گل مشهور شیخ را در قاب دوربین‌هایشان ثبت کنند.

سایه روشن‌های هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال؛ رقابت سایه به سایه سرخابی‌ها

حالا گل‌محمدی پس از داشتن یک لوکادیای آماده می‌تواند روی دیاباته هم حساب باز کند تا خط حمله قرمزها کامل در اختیار این دو بازیکن خارجی باشد که هر لحظه می‌توانند هواداران را از روی سکوها بلند کنند. دیاباته که در دو فصل حضور در استقلال، ۱۷ گل در لیگ به ثمر رسانده بود، حالا این بار در پیراهن تیم رقیب می‌خواهد خاطرات خوش گذشته را تکرار کند.

فولاد در حال آب شدن

اوضاع برای فولاد و جواد نکونام در لیگ یازدهم خوب پیش نمی‌رود، تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا که به مرحله یک هشتم نهایی رسیده است. فولاد که هفته گذشته مقابل نساجی، اولین باختش را در لیگ بیست و دوم ثبت کرد، در بازی هفته یازدهم برابر تیم گل گهر هم ۲ بر یک باخت تا دومین باخت متوالی اهوازی‌ها رقم بخورد.

لیگ برتر در شرایطی به یک تعطیلی طولانی رفت که فولاد که یک بازی عقب افتاده با فولاد دارد، با ۱۲ امتیاز از ۱۰ بازی در رده دهم جدول قرار دارد، رده‌ای که برای تیمی مانند فولاد که فصل گذشته در جمع تیم‌های بالای جدولی بود، نمی‌تواند قابل قبول باشد.

سایه روشن‌های هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال؛ رقابت سایه به سایه سرخابی‌ها

به نظر می‌رسد حواشی به وجود آمده بر سر حضور نکونام در تیم ملی به عنوان دستیار ایرانی کارلوس کی‌روش در جام جهانی در نتایج فولاد بی تاثیر نبوده است.

در چنین شرایطی تعطیلی ۵۰ روزه لیگ می‌تواند یک فرصت ایده آل برای فولاد و نکونام باشد که با یک ریکاوری و تجدید قوا،دوباره آماده حضور در لیگ شوند.

ترمز نساجی کشیده شد

هفته یازدهم لیگ برتر با اولین باخت نساجی پس از ۴ هفته همراه بود، نساجی که با حمید مطهری هفته‌های اخیر تبدیل به یکی از تیم‌های بالای جدولی شده بود، این هفته ۳ بر صفر به آلومینیوم باخت تا سومین باخت این تیم در فصل جاری ثبت شود.

نساجی پس از باخت هفته ششم مقابل استقلال، در ۴ بازی بعدی، ۳ برد و یک مساوی به دست آورده بود اما شاگردان مطهری این هفته در اراک ترمز بردهایشان کشیده شد و دست خالی به قائمشهر برگشتند.

دروازه فولادی آلومینیوم!

آلومینیوم اراک با سید مهدی رحمتی تبدیل به یکی از تیم‌های قابل احترام در فصل جاری شده است، آنها در هفته یازدهم نساجی را ۳ بر صفر شکست دادند تا روند شکست ناپذیری‌شان در در ۶ بازی اخیر ادامه داشته باشد. آلومینیوم پس از باخت به تراکتور در هفته پنجم، در ۶ بازی بعدی نباخته است و ۳ برد و ۳ مساوی به دست آورده است.

سایه روشن‌های هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال؛ رقابت سایه به سایه سرخابی‌ها

نکته قابل توجه اینکه آلومینیوم در ۶ بازی اخیر گلی دریافت نکرده و دروازه این تیم بسته مانده است؛ یک رکورد فوق‌العاده که این تیم اراکی را در پایان هفته یادزهم در رده پنجم لیگ قرار داده است.منبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.