کد خبر : 976
تاریخ انتشار : جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

سعادتمند: استراماچونی می تواند برگردد، او گزینه ما است/ مجیدی سرمربی استقلال است اما حق دارم با دیگران مذاکره کنم

سعادتمند: استراماچونی می تواند برگردد، او گزینه ما است/ مجیدی سرمربی استقلال است اما حق دارم با دیگران مذاکره کنم

به گزارش خبرنگار ورزشی تبریزسیاست، احمد سعادتمند اظهار داشت: ما یک باشگاه حرفه ای هستیم. استقلال یازده میلیارد بابت ۵۲ نفر از سال ۹۴ دارد پرداخت می‌‌کند. کاری نداریم که پرداخت این مبلغ چقدر سخت است. چون باشگاه حرفه ای هستیم باید همه موارد را حرفه ای برخورد کنیم. مسی اعلام کرد با فکس که


به گزارش خبرنگار ورزشی تبریزسیاست، احمد سعادتمند اظهار داشت: ما یک باشگاه حرفه ای هستیم. استقلال یازده میلیارد بابت ۵۲ نفر از سال ۹۴ دارد پرداخت می‌‌کند. کاری نداریم که پرداخت این مبلغ چقدر سخت است. چون باشگاه حرفه ای هستیم باید همه موارد را حرفه ای برخورد کنیم. مسی اعلام کرد با فکس که سال آینده نیستم. اگر قرار است من، سرپرست و سرمربی نباشد باید رسمی اعلام شود. سرمربی تیم یک فصل دیگر قرار دارد دارد و باید روی نیمکت بنشیند. ۲۴ ساعت قبل برنده دریی بودیم. قبل از بازی وارد اردو شدم و کنار بچه ها بودم.

*در‌ آستانه کسب جام هستیم

وی در مورد مذاکره با استراماچونی گفت:‌ما در آستانه یک جام هستیم و بازی مهمی در فینال داریم.سرمربی تیم هم باید تیم را جمع کند تا هواداران به یک جام برسند.

او در مورد چگونگی سفرش به ایتالیا گفت: روز ششم مرداد ششمین جلسه هیأت مدیره بود با توضیحی که داده شد بنده باید به صورت فوری برای صبحت با استراماچونی به ایتالیا می‌رفتم این سفر هم برای تعامل و گرفتن تخفیف در جرایم صادره برای پرونده استراماچونی بود او ۲۸۵ صفحه شکایت به فیفا داده است و برای بررسی این موضوع و بر اساس تصویب هیأت مدیره به این کشور رفتند آن هم در شرایط کرونایی که شهروندان خود ایتالیا هم وقتی قرار بود از خارج وارد ایتالیا شوند باید ۱۴ روز قرنطینه شوند.

* نه با پرواز فرست کلاس و نه بیزینس به ایتالیا رفتم

مدیرعامل باشگاه استقلال عنوان کرد: ما نه با پرواز باز فرست‌کلاس و نه بیزینس به ایتالیا رفتیم کل سفر ما ۴ روز طول کشید من مجری تصمیمات هیأت مدیره هستم بر همین اساس با حراست مکاتبه کردم و دعوتنامه هم از طریق وکیل استراماچونی آمد.سفارت زمانی که سفر ما را اعلام کرد در آن تاریخ نه قضیه دربی مطرح بود و نه معلوم بود که سپاهان را می‌بریم. اینکه گفتند چرا قبل از دربی رفته است حرف‌های جالبی نیست مستندات همه این‌ها وجود دارد اگر سپاهان را نمی‌بردیم دربی وجود داشت و یا سازمان لیگ پنجم شهریور را از یک ماه قبل زمان دربی را مشخص کره بود.سفارت و سرکنسول ایتالیا به ما گفت شما به مدت ۵ روز  در یک تاریخ تعیین شده می‌توانید بروید و بیایید نه در زمان دیگری.

*بابت هر تاخیر باید ۱۰ هزار دلار بپردازیم

وی گفت: استراماچونی ۳۰۵ هزار یورو دریافت کرده است و چیزی که ما از او دیدیم با رقم باشگاه فرق دارد. به ازای هر ماه تاخیر باید ۱۰ هزار دلار به او بدهیم یعنی چیزی حدود ۱۹۰ هزار دلار. ۵ درصد هم به این مبلغ اضافه خواهد شد. او این مبلغ را خواهد گرفت و هیچ پیشنهاد مربیگری را هم از هیچ تیمی نپذیرفته است. ما در پرونده ویلموتس یک بند غرامت هم داشتیم که از او بگیریم، اما اینجا ما  غرامت داریم و  یک میلیون هم باید جریمه شویم.

مدیرعامل استقلال گفت: من ۴ ماه و ۱۰ روز است که به استقلال آمده‌ام و ۵ ماه از مطالبات دیاباته و میلیچ را داده‌ام. هیچ قصدی هم برای جذب بازیکن خارجی نداریم. ما در سال‌های گذشته درگیر زمین چمن استاندارد بودیم، اما حالا ۲ زمین استاندارد داریم. یک سالن بدنسازی داریم که کاملا رایگان است و ۲ استخر هم گرفتیم که به خاطر کرونا نتوانستیم استفاده کنیم. همچنین لوازم و امکانات و پرواز اختصاصی هم گرفتیم. برای بازی ۲۴ ساعت باید تیم قرنطینه شود، اما ما ۴۸ ساعت این کار را کردیم که همه اش هزینه دارد.

*رفتیم که تخفیف بگیریم

وی در مورد اینکه رسانه های ایتالیایی گفته‌اند به استراماچونی پیشنهاد بازگشت داده شده  و او ۴۸ ساعت وقت خواسته است، عنوان کرد: ما که سه شنبه به تهران آمدیم و حالا هم جمعه است و ۴۸ ساعت گذشته است. چه شد؟ ما فقط رفتیم که تخفیف بگیریم.

سعادتمند عنوان کرد: همان روز که به تهران آمدم ۲ هزار فرانک سوئیس به فیفا دادم که پرونده بویان فریز شود. وظیفه من است که حدود ۱۴۰ هزار دلار به نفع باشگاه کار کنم. این را هم بگویم که برای حق رشد نورافکن به فیفا شکایت کردیم که ۲۴۰ هزار یورو بگیریم. قایدی پیشنهاد ۲ میلیون دلاری دارد، اما او را نمی‌فروشیم. من گفته‌ام نمی‌گذارم یک آجر هم از باشگاه کم شود، اما نمی دانم چه سناریویی است که راه افتاده تا موضوع استراماچونی را اینطور جلو ببریم.

*مذاکرات با استراماچونی موفقیت آمیز بود

وی در مورد اینکه مذاکرات با استراماچونی موفقیت آمیز بود یا خیر، گفت: بله. دوستان سازمان بازرسی می‌توانند بیایند و نظارت کنند که آیا مذاکره ما برای کم کردن بار مالی بوده یا اضافه کردن یک و نیم میلیون یورو.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که پس پیشنهاد بازگشت از کجا آمده است، تاکید کرد: ما بدون واسطه صحبت کردیم. آنها گفتند آنقدر از ما سو  استفاده شده که اجازه نمی‌دهیم کسی بیاید فیلم و عکس بگیرد. من از قسمت CIP فرودگاه رفتم تا کسی متوجه نشود و نامحسوس باشد، اما در همان فرودگاه، هواپیما و حتی در میلان مردم گفتند برای مذاکره با استراماچونی به ایتالیامی‌روید؟ بعد از این قضایا به باشگاه گفتم که اعلام کنند که سفر به ایتالیا برای گرفتن تخفیف است.

او ادامه داد: جدا از آن حق قانونی مان است که برای فصل بعد تصمیم بگیریم. اختلاف ۱۴ امتیازی با تیم اول در شان استقلال نیست. تیم ما باید قهرمان شود. خودم بارها و بارها حتی بعد از شکست‌ها حمایت کردم و الان هم می‌کنم.

*مذاکرات محرمانه بود

سعادتمند در مورد اینکه در جلسات چه گذشت، عنوان کرد: ابتدا باید توضیح دهم که معصومی نژاد در رم هم با ما تماس گرفت که به هتل بیاید، اما گفتیم محرمانه است. مذاکرات در مجموع برای تخفیف و شکستن رای فیفا بود. همین حالا اگر رای صادر شود باید در ۷ روز ۲ میلیون یورو پرداخت کنیم. آیا این مبلغ را داریم؟

وی در مورد اینکه شاید این پول را نداشتید، پیشنهاد بازگشت را به او دادید، تصریح کرد:  نه اینطور نیست.یک بند توافق این بود که ۷۰۰ هزار یورو را در ۷ روز پرداخت کنیم تا پرونده از فیفا بیرون بیاید. با شفر هم می خواستیم این کار را انجام دهیم، اما او قبول نکرد و گفت با من بد رفتاری شده است. با همین فریز کردن پرونده یک اتفاق خوب برای ما می‌افتد.  

*با ۲۰۰ هزار یورو می توانستیم آکادمی را مدیریت کنیم

مدیرعامل استقلال با اشاره به اینکه هفته قبل ۲۰۰ هزار یورو به بویان دادیم، عنوان کرد: آیا این مبلغ کمی است؟ با همین پول می‌توانستیم آکادمی مان را بچرخانیم. روز گذشته هم ۷۶ هزار یورو و امروز هم باید حدود ۵۰ هزار دلار بدهیم که پنجره را باز کنیم. ۶۰۰ هزار یورو باید به شفر بدهیم آیا تامین این پول کار کمی است؟ متاسفانه این موارد وجود دارد و  اگر شفر را خارج کنیم، بویان می‌آید و بویان برود، استراماچونی. من در ۴ ماه وارث این همه بدهی بوده و تا حدودی پرداخت کرده‌ام.

بودوروف کجا به درد  استقلال خورد؟

وی ادامه داد: بودوروف کجا به درد  استقلال خورد؟ اما باید ۳۵۰ هزار دلار به او بدهیم. ایسما با پاختاکور قرار داد بسته و ۵۰ هزار دلار را باید در ۲۴ ساعت به آنها پرداخت کنیم که با تاخیر کنونی به ۱۵۰ هزار دلار رسیده است. جباروف ۹۳ هزار دلار طلب دارد. مگر اینها زمان من بود؟

*  چند پرونده استقلال را باید حل کنم؟

سعادتمند خاطرنشان کرد: زمانی که آمدم به پادووانی ایمیل زدم که شماره حساب بدهد تا از مطالبات فیفا طلب او را بدهیم، اما قبول نکرد و گفت به دادگاه CAS شکایت کرده و باید ۱۰۰ هزار دلار بدهیم. غرامت CAS هم ۹ میلیون یورو است. اگر آن زمان با این بازیکن که در زمین مصدوم شده بود، توافق می‌کردند می توانستند با یک میلیارد تمام کنند. من چند پرونده استقلال را باید حل کنم؟

* خودم هم کرونا گرفتم اما تمام کارها را انجام دادم

وی در پاسخ به این سوال که بالاخره پیشنهاد به استراماچونی مطرح شد یا خیر، عنوان کرد: اصرار دارید که این موضوع را مطرح کنم. شما ببینید سرمربی ما زمان شفر و استراماچونی چطور آمد؟ باشگاه حق دارد. ما در آستانه دربی همه شرایط را فراهم کردیم. شبی که آمدم بازیکنان مبلغی را دریافت نکرده بودند، اما تا الان ۷۵ درصد را گرفته‌اند و پاداش ها هم پرداخت شده است. با آن شرایط کرونا به اهواز رفتم و خودم هم گرفتم و قرنطینه بودم اما تمام کارها را انجام دادم. ۴ ماه است آمده‌ام اما ۱۰ ماه حقوق پیشکسوتان را پرداخت کرده‌ام. همه را پرداخت کردیم اما مشکل فقط رفتن به ایتالیا بود؟

* رمضانی گفت به رختکن نرویم بهتر است

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه قبول دارید بعد  از برد دربی خبر مذاکره کار قشنگی نبود، گفت: من هم دوست داشتم تاریخ سفر روز دیگری باشد، اما دست ما نبود. در این مورد صحبتی با مجیدی نداشتم، چون استعفایی ندیده‌ام. قبل از بازی او را دیدم. او را خیلی دوست دارم و مشکلی نبود. حتی توضیح دادم که اگر کسی صحبتی کرده شما نگران نباشید. یک گلایه هم کرده بود که چرا به رختکن نرفته‌ام، اما رمضانی شاهد بود که به او گفتم اگر شرایط و پروتکل‌ها رعایت می‌شود با اعضای هیات مدیره به رختکن برویم و پاداش بدهیم. حتی عبدیان می خواست جداگانه پاداش بدهد، اما رمضانی گفت سر تمرین بیاید و این کار را بکنید، بهتر است. حتی بعد از بازی برای مجیدی پیغام تبریک فرستادم.

*مجیدی به من تهمت زده است و باید به کمیته انضباطی برود

وی تاکید کرد: این حرف سنگینی است گفته است من از باخت به سپاهان خوشحال می‌شدم. این یک تهمت است. مجیدی باید به کمیته انضباطی برود و پاسخ بدهد. او چند مورد را در پست خود مطرح کرده است و او کجا لیست داده و به چه کسی داده است؟ ۲ ماه و نیم است که بارها و بارها گفتم لیست بدهید، اما ندادند. هواداران می‌گویند تمدید کنیم، اما با کی تمدید کنم؟ من خودم تمدیدها را شروع کردم. نزدیکان من فوت کردند، اما او حتی تسلیت هم نگفت. هر بار که سر تمرین می‌رفتم او از اتاقش بیرون نمی‌آمد و خودم پیش او می‌رفتم.

*مواردی که مجیدی مطرح کرده حقیقت ندارد

سعادتمند تاکید کرد: فرهاد مجیدی برای استقلال است و با حکم سرمربیگری فعلا قرارداد دارد. استعفا در فضای مجازی مفهومی ندارد و حتی یکی از مواردی هم که مطرح کرده حقیقت ندارد. ما هیچ لیستی دریافت نکردیم و هواداران این را بدانند. اگر داده اند بگویند. در مجموع من و فرهاد مقابل هم نیستیم و ما یک تیم هستیم. اگر سفر رفتم هیات مدیره مرا ملزم کرده بود و خودسر نرفتم. تا الان سعی کردم سالم زندگی کنم و گذرم به دستگاه نظارتی نیفتاده است و دعوت می‌کنم که بیایند و نظارت کنند که چرا این همه قرارداد سنگین بسته شده است. هرکسی بسته باید خودش پرداخت کند. برای ۳۳۰ هزار یورو باید جان بِکَنیم و پرداخت کنیم.

* گزارش سفر را خواهم داد

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه استراماچونی ۱۶۰۰ یورو می‌خواهد، گفت: من گزارش سفر را خواهم داد.

*به کسی اجازه دخالت نمی دهم، هوادار حق دارد یک جام ببرد

وی با اشاره به حمایت از فرهاد مجیدی تاکید کرد: بعد از باخت به فولاد و تساوی با نساجی، سایپا و تراکتور حمایت کردم. من مدیرعامل باشگاه استقلال هستم و باید تصمیمات باشگاه را بگیرم و به کسی اجازه دخالت نمی‌دهم. در آستانه فینال جام حذفی هستیم و هوادار حق دارد که یک جام ببرد. یک باشگاه حرفه‌ای هستیم و اگر قرار بود که مربی جدید  بیاوریم که لیست به آسیا ارسال نمی کردیم. ما دوست داریم که مجیدی ادامه دهد و جام بگیرد. برای فصل جدید  هم او با ما قرار داد دارد، اما باید صحبت کنیم. اختلاف ما با تیم اول نباید ۱۴ امتیاز باشد و باید قهرمان شویم.

* استقلال باید قهرمان آسیا شود

سعادتمند در مورد اینکه او در تمام فصل حضور نداشت، گفت: ما ۳،‌۴ هفته مربی نداشتیم و زمانی هم مجیدی آمد  اختلاف، ۴، ۵ امتیاز بود و با حضور او هم اختلاف داشتیم. توقع ما این است که بالا برویم. ما باید قهرمان آسیا شویم. این انتظار من است. اگر انتظار برآورده نشود باید با او صحبت کنیم. ما امکانات نداشتیم یا پرداخت‌ها تاخیر داشت؟ 

*کلنگ هتلینگ کمپ حجازی را هفته بعد خواهیم زد

وی با اشاره به اینکه باید ۲۳ میلیارد به شفر و بویان بدهیم، گفت: با این مبلع با همه بازیکنان می‌توانیم تسویه کنیم و ۳۰ درصد قرارداد فصل بعد را هم بدهیم. همینجا باید بگویم که کلنگ هتلینگ کمپ حجازی را هفته بعد خواهیم زد و می‌خواهیم کاری کنیم که به درآمد پایدار برسیم.

* ۲ میلیون یورو باید به استراماچونی بدهیم

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه اختلاف قرارداد با استراماچونی کجاست، عنوان کرد: در یک بند آمده است که ۲۰ درصد به قرارداد برای غرامت باید پرداخت شود.۱۰ هزار یورو برای عدم پرداخت حقوق ماهانه خواهد بود. در بهترین حالت باید ۲ میلیون یورو باید به وی پرداخت کنیم.

* مذاکره حق قانونی باشگاه است، استراماچونی هم یکی از آنهاست

سعادتمند در پاسخ به این سوال که اگر او بیاید مبلغ کمتر خواهد شد یا خیر، عنوان کرد: مربی ما الان مجیدی است. او اسطوره باشگاه بوده و این سوء تفاهامات باید برطرف شود. باید در مورد  نوشته‌هایش هم جواب دهد. نتایج خوب بگیرد حضورش ادامه دار است، اما حق قانونی هر باشگاه است که مذاکره کند و استراماچونی هم یکی از آنها است. او با ما قرارداد ۲ ساله دارد و توافقی می‌خواهیم که پرونده جمع شود.

* چرا نباید قهرمان شویم؟

وی ادامه داد: ۶ سال است که مردم منتظر قهرمانی هستند، چرا نباید قهرمان شویم؟ کدام تیم ۲ بار قهرمان آسیا شده است؟ اگر خوب باشد ادامه می‌دهیم و اگر هم او بیاید یک میلیون یورو هم کم می‌شود. در مجموع الان وقت این صحبت‌ها نیست.

* بلد نیستم دروغ بگویم با هیچ مربی ایرانی مذاکره نکردم

مدیرعامل استقلال در مورد اینکه فرهاد مجیدی گفته است جانشین او در تهران است، تاکید کرد: با هیچ مربی ایرانی مذاکره نکرده‌ایم. من بلد نیستم دروغ بگویم. او سرمربی ما است و استعفایی هم ندیدیم. اگر هم باشد باید  به هیات مدیره برود که ۱۰۰ درصد رد خواهد شد. از کادرفنی موجود و پیشکسوتان و هواداران می خواهم که بیایید یک تیم واحد باشیم.

* جام حذفی را باید ببریم

سعادتمند در پایان در پاسخ به این سوال که نتیجه فینال جام حذفی چه می‌شود، تاکید کرد: من می گویم ۱۰۰ درصد بازی را می‌بریم و زنوزی هم می گوید ۱۰۰ درصد می‌بازیم! (با خنده) در مجموع تراکتور هم تیم خوبی است، اما ما استقلالیم و باید ببریم.

انتهای پیام/

 
Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.