کد خبر : 3703
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵

علیپور: آوردن بازیکنان جدید مشکل تراکتور را حل نمی کند/ کرونا مانع رونمایی از پیراهن ما شد

علیپور: آوردن بازیکنان جدید مشکل تراکتور را حل نمی کند/ کرونا مانع رونمایی از پیراهن ما شد

به گزارش تبریزسیاست، محمد علیپور، مدیرعامل باشگاه تراکتور در دومین قسمت از چالش «#پاسخ_به_هوادار» به سوالات هواداران این باشگاه پاسخ داده است. نقل و انتقالات تمام شد؟ هواداران نگرانی‌هایی درباره نقل و انتقالات تیم دارند و این نگرانی خود را مدام مطرح می‌کنند که در این بین از برخی بازیکنان نام برده می‌شود.زمانی که باشگاهی


به گزارش تبریزسیاست، محمد علیپور، مدیرعامل باشگاه تراکتور در دومین قسمت از چالش «#پاسخ_به_هوادار» به سوالات هواداران این باشگاه پاسخ داده است.

نقل و انتقالات تمام شد؟

هواداران نگرانی‌هایی درباره نقل و انتقالات تیم دارند و این نگرانی خود را مدام مطرح می‌کنند که در این بین از برخی بازیکنان نام برده می‌شود.
زمانی که باشگاهی به یک سرمربی اعتماد می‌کند، وضعیت بازیکنان مختلف را مدنظر قرار می‌دهد. سرمربی مسئولیت اعلام نیازها را دارد و مدیریت هم بر اساس درخواست‌های وی برای جذب نفرات جدید اقدام می‌کند. وقتی درخواست‌های سرمربی اجابت شد، مدیریت باید فعال و حساس باشد تا در ادامه بازی‌ها این خریدها اثربخش باشد و در روند مسابقات با تبعیضی مواجه نشود. آقای منصوریان لیستی برای من ارسال و اولویت‌هایی را مشخص کردند. بر اساس درخواست وی شروع به مذاکره کردیم و بخش عمده‌ای از درخواست سرمربی تیم از اولویت اول و دوم به خدمت گرفته شد. اخیراً بحث اقای علیرضا ابراهیمی مطرح شد که ما علاقه مند به جذب این بازیکن بودیم و مذاکراتی هم در این راستا انجام شد. باشگاه مبدأ این بازیکن در ابتدا نام یکی از بازیکنان ما را مطرح و خواستار معاوضه این دو نفر شد که اگر این اتفاق رخ می‌داد، ما باید در ادامه با آقای ابراهیمی وارد مذاکره می‌شدیم و درمورد مسائل مالی با خودِ این بازیکن مذاکره می‌کردیم. بعد از سه روز، تصمیم باشگاه مبدأ تغییر یافت و به جای بازیکن مدنظر برای معاوضه، نام سه بازیکن جدید از تیم ما را برای معاوضه با علیرضا ابراهیمی مطرح کردند که من شخصاً با جدایی این بازیکنان به شدت مخالف بودم. ما به دنبال تقویت تیم هستیم و آوردن بازیکن هم تراز با بازیکنان خودمان، مشکلی را حل نمی‌کند. آقای ابراهیمی بازیکن خوبی است و ان‌شاءالله هر جا که هست، موفق باشد. ما به جذب این بازیکن علاقه مند بودیم و هستیم، اما هیچ‌گونه بحث مالی بین دو طرف پیش نیامده است و بحث ما درمورد بازیکنی است که باشگاه مبدأ برای معاوضه با ابراهیمی درخواست می‌کند.

بالاخره پیمان بابایی به تراکتور می‌آید؟

ما پیشنهاد خودمان را به آقای بابایی ارائه دادیم و او هم شرایط خودش را داشت، ولی در ادامه عکس العملی از طرف او ندیدم که در این خصوص به هواداران چیزی بگویم. 

تراکتور مهاجم جدید جذب نمی‌کند؟

بحثی که هواداران خوب ما پیگیر هستند، بحث جذب مهاجم است. البته من با شما هواداران، نگاه متفاوت‌تری به این موضوع دارم، چون پتانسیل تیم را می‌بینم. ما به دنبال مهاجم خوب هستیم و مهاجم خوب هم به مهاجم گلزن گفته می‌شود. اینکه بازیکن اسم خوبی داشته باشد و با چهار حرکت خوب، ما را وجد بیاورد، مهاجمی نیست که به دنبال آن نیستیم. باید مهاجمی داشته باشیم که چارچوب دروازه را خوب بشناسد و نیاز گلی که تراکتور دارد را برطرف کند. من باز هم می‌گویم که در فوتبال ایران مهاجم شش دانگ نداریم و امسال محدودیت‌هایی هم وجود داشت. در این راستا به سمت بازیکنان دورگه رفتیم. این کار را هم انجام دادیم و قبلاً در این خصوص به هواداران توضیحاتی دادم. گاهاً هواداران عزیز بازیکنان دورگه‌ای را به ما معرفی می‌کنند که یا امکان دسترسی به آن وجود ندارد و یا بازیکنی است که امکان بازی در ایران را ندارد. این مطلب را هم به هواداران بگویم؛ به همان اندازه که شما نگران شرایط هستید، ما هم نگران هستیم. کادر فنی ما، تاکتیکی‌هایی دارد که بر اساس آن درخواست جذب بازیکن می‌کنند. 
بعضاً هواداران می‌گویند که دفاع راست نداریم. با توجه به تفکرات کادر فنی، شرایط اینگونه ایجاب می‌کند که احساس کنیم با کمبود دفاع راست مواجه هستیم. از نظر من در تراکتور دفاع راست داریم، اما اگر دفاع راست بهتر وجود داشت، خوشحال بودیم.
هواداران عزیز نقل و انتقالات را حرفه‌ای ببینند، اما اینکه صدای آنها  را می‌شنویم باعث دلگرمی است و می‌خواهیم به این شکل هم کار را پیش ببریم. یک سری بازیکنان جدید هم جذب شده‌اند که برخی از آنها سابقه حضور در تراکتور را دارند و برخی هم جوان هستند که مطمئنم در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت و بخش مهمی از خواسته‌های تراکتور را فراهم می‌کنند. همه قراردادها هم بلندمدت است و در کنار این، دلگرمی‌های شما هواداران هم ما را از فصل نقل و انتقالات بی‌نیاز خواهد کرد. امیدوارم همه دست به دست هم بدهیم و از ابتدای لیگ، روزهای خوبی را برای تراکتور رقم بزنیم. با اینکه فکر می‌کنم تا فردا وضعیت نهایی برگزاری و یا تعویق مسابقات اعلام خواهد شد، اما در هر صورت آماده شروع لیگ برتر هستیم.

برنامه باشگاه برای رونمایی از کیت جدید چیست؟

هواداران ما علاقه خاصی به برند آدیداس داشتند و مالک باشگاه هم زحمات زیادی در این مورد کشید، اما باید توجه داشته باشیم که وجود تحریم‌ها، در نحوه معامله و حمل این برند در ایران تاثیرگذار است. یک باشگاه خارجی می‌تواند به راحتی این کارها را انجام بدهد، اما ما در همه این موارد با مشکلاتی مواجه هستیم که ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکاست که ان‌شاءالله این مشکلات حل شود و این ملت سرفراز از این امتحان الهی خارج شود.  با این حال، کارهای خوبی انجام شد و یک پیراهن کلاسیک که خیلی هم طرح شلوغی نداشته باشد، انتخاب شد. لباس‌های ما روز گذشته وارد فرودگاه تبریز شده و برای طی شدن مراحل ترخیص از گمرک نیازمند یک سری کارهای اداری هستیم. متاسفانه به دلیل تعطیلی روز سه‌شنبه، اگر چهارشنبه مراحل ترخیص انجام شود بر سر قول خودمان هستیم، اما اگر به هر دلیلی، این مراحل به دلیل حجم بالای البسه، زمان زیادی ببرد، از هواداران عذرخواهی می‌کنیم و زمان جدید رونمایی از پیراهن را اعلام می‌کنیم. ظاهراً سال گذشته مراسمی برای رونمایی از پیراهن انجام شده است و دوستان پیشنهاد می‌کردند که امسال هم چنین مراسمی داشته باشیم، اما به خاطر شرایط کرونایی موجود، اوضاع را مناسب اجرای این مراسم ندیدیم. اگر در این گردهمایی اتفاقی رخ می‌داد، از نظر روانی شرایط خوبی را برای تراکتور رقم نمی‌زد. به همین خاطر، ما در مجموعه تراکتور به این نتیجه رسیدیم که اگر کرونا به شکلی قابل کنترل شد، این موضوع را برای هواداران جبران کنیم. 

از آقای زنوزی هم تشکر می‌کنم که در این شرایط کرونایی زحمات زیادی می‌کشند. آنهایی که در اقتصاد سررشته دارند، متوجه هستند که کرونا چه بلایی بر سر اقتصاد دنیا آورده است. هزینه کردن و رفتن به دنبال خرید کالاهای آدیداس، کار بزرگی است که آقای زنوزی انجام می‌دهند. از طرف هواداران تراکتور از وی تشکر می‌کنم و امیدوارم حضور آقای زنوزی در تراکتور تداوم داشته باشد. 

خروجی جلسه شما با مسئولان صداوسیمای آذربایجان شرقی چه شد؟

شنیدن صدای هواداران، ما را تشویق می‌کند که نسبت به درخواست‌های‌تان بی توجه نباشیم. هواداران مکرراً درخواست می‌کردند دیدارهای خانگی تراکتور با کیفیت بالا پخش شود و ما هم مکاتباتی با مدیرکل صداوسیمای استان داشتیم که از وی بابت پاسخ سریع‌شان تشکر می‌کنم. روز گذشته هم به صداوسیمای آذربایجان شرقی رفتیم و صحبت‌های خوبی مطرح شد.
طبق فرموده‌های آقای صفری، قراردادی که برای پخش مسابقات خانگی تراکتور منعقد شده با تأسیسات موجود در کشور آلمان برابری می‌کند و این نوید را می‌دهد که هواداران تراکتور از بهمن ماه صاحب یک سیستم پخش تلویزیونی استثنایی خواهند شد. مسئولان صداوسیما یک پیشنهادی برای بهبود کیفیت دوربین‌ها هم داشتند و یک مبلغی هم گفتند. در مجموعه خودمان و با نظر مالک باشگاه که در این موارد هم پیش قدم است، روی این مسائل متمرکز شویم.

 آیا معاوضه بازیکن با تیم‌های دیگر خواهیم داشت؟

من به شدت موضوع معاوضه بازیکنان‌مان را تکذیب می‌کنم. به جز معاوضه‌ای که می‌خواستیم برای علیرضا ابراهیمی انجام بدهیم، تراکتور هیچ بازیکنی را از دروازه‌بان تا مهاجم معاوضه نخواهد داشت. ما بازیکنان خوبی داریم و در کنار هواداران می‌خواهیم یک فصل خوب را رقم بزنیم.

زیباسازی سکوهای ورزشگاه یادگار امام (ره) به کجا رسید؟

بنا به درخواست هواداران، بهبود کیفیت عمومی ورزشگاه یادگار امام (ره) مورد نظر قرار گرفت و بازدیدی از این استادیوم داشتیم. تصمیماتی هم در این خصوص گرفته شد که امیدوارم از نخستین پخش تلویزیونی، هواداران شاهد این تغییرات و اتفاقات خوب باشند. من نقد هواداران را دوست دارم و انتظار دارم آنها از ادبیاتی استفاده کنند که در شأن مردم تُرک زبان است.
مهم ترین بحثی هم که باعث حضور من در مقابل شما هواداران شد، این بود که می‌خواستم از تک تک هواداران بابت همدردی و هم دردی‌شان در فوت والده بنده تشکر کنم.

انتهای پیام/
Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.