کد خبر : 441
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۱۳

متلاشی شدن ۲۵۵ باند سرقت با ۲ هزار سارق در آذربایجان‌شرقی/ تقدیر فرمانده انتظامی از تبریزسیاست

متلاشی شدن ۲۵۵ باند سرقت با ۲ هزار سارق در آذربایجان‌شرقی/ تقدیر فرمانده انتظامی از تبریزسیاست

به گزارش تبریزسیاست، صابر عباس‌زاده، رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی، به مناسبت روز خبرنگار از تبریزسیاست استان بازدید کرد و گفت‌وگویی با خبرنگاران این مجموعه انجام داد.  تعامل پلیس و رسانه، موجب ایجاد امنیت پایدار در جامعه می شود صابر عباس‌زاده، رئیس پلیس آگاهی استان در گفت‌وگو با تبریزسیاست  با گرامی‌داشت یاد شهدای رسانه و تبریک روز


به گزارش تبریزسیاست، صابر عباس‌زاده، رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی، به مناسبت روز خبرنگار از تبریزسیاست استان بازدید کرد و گفت‌وگویی با خبرنگاران این مجموعه انجام داد. 

تعامل پلیس و رسانه، موجب ایجاد امنیت پایدار در جامعه می شود

صابر عباس‌زاده، رئیس پلیس آگاهی استان در گفت‌وگو با تبریزسیاست  با گرامی‌داشت یاد شهدای رسانه و تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: خبر در جامعه اثرات زیادی دارد که یکی از اثرات آن تاثیر روی سطح روانی جامعه است. 

وی تصریح کرد: در عصر ارتباطات، نقش خبرنگاران به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی مؤثر و اساسی است و نقش رسانه در راستای فرهنگ‌سازی و کاهش تخلفات، بسیار مؤثر و ستودنی است.

عباس‌زاده افزود: پلیس بر این باور است که نقش اصحاب رسانه در موفقیت‌های این نیرو بسیار زیاد بوده و ناجا توانسته است در کنار رسانه‌ها به خوبی مسئولیت‌ها و مأموریت‌های خود را انجام دهد.

وی با بیان اینکه یک خبر می‌تواند له و یا علیه جامعه باشد، افزود: پلیس به اطلاع‌رسانی نیاز دارد که این امر توسط خبرنگاران انجام می‌گیرد چراکه شاید پلیس به صورت شبانه‌روزی فعالیت کند و در انواع ماموریت‌ها پیروز شود ولی اگر  رسانه و خبرنگاری کارهای ما را منعکس نکند قطعا کارمان ابتر خواهد ماند. 

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره بر اینکه در طول ۸ سال خدمتم در پلیس آگاهی، هر کاری که کردیم، بازخورد آن را در جامعه دیده‌ایم، گفت: در جاهایی که امنیت روانی جامعه دچار مشکل شده است از بازوی رسانه استفاده کرده و این امنیت روانی را در جامعه حاکم کردیم. 

وی متذکر شد: در حوزه پیشگیری از جرائم نیاز به فرهنگسازی داریم که این امر منوط به پای کارآمدن خبرنگارها است چراکه درمان همیشه هزینه‌بر است و اگر در امر پیشگیری فعالیت نکنیم قطعا ناموفق خواهیم بود. 

عباس‌زاده با تاکید بر ایجاد اعتماد در جامعه و توجه جدی به پیشگیری در بخش جرائم، تصریح کرد: در حوزه‌های مختلف ماموریت‌هایی که برای پلیس آگاهی استان واگذار شده در زمینه مبارزه با سرقت، جعل و کلاهبرداری و جنایی در سطح استان بوده است.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه نقش موثری در پیشبرد اهداف ناجا ایفا می کنند که این تلاش برای همکاری بین پلیس و رسانه ها در ارتقا ضریب  امنیت جامعه و ایجاد آرامش روانی می شود.

عباس‌زاده خاطرنشان کرد: رسانه ها به دلیل ارتباط مستقیم با اقشار مختلف مردم نقش بسزایی برای ایجاد آرامش در جامعه دارند که این مهم و افزایش همکاری پلیس با خبرنگاران برای ایجاد محیطی امن در جامعه بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه استان ما یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است ولی جرایم اجتماعی منتفی نیست ابراز داشت: برای حداقل کردن این جرایم اجتماعی، مشارکت مردم تعیین کننده است تا با قانونمداری به برقراری نظم و امنیت در جامعه کمک کنیم چراکه رسیدن به آرامش از مسیر نظم و امنیت است.

عباس زاده با تاکید بر اینکه یکی از ضروریات زندگی اجتماعی، رعایت ایمنی است افزود: یکی از مهمترین چالش‌های ما در جامعه، عدم رعایت ایمنی در جامعه ماست .

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقیخبرنگاران و پلیس را مکمل یکدیگر دانست و گفت: نیروی انتظامی بر این باور است که نقش اصحاب رسانه در موفقیت‌های این نیرو بسیار زیاد بوده است.

 

کشف ۸۲ درصد سرقت ها در آذربایجان شرقی

رئیس پلیس آگاهی استان با بیان اینکه وضعیت استان از لحاظ جرائم مربوط به پلیس آگاهی مناسب است، گفت: در ماه‌‌های اخیر در سرقت افزایش ۱۲ درصدی داشتیم ولی در مقابل ۸۲ درصد سرقت در استان‌های در طول ۴ ماهه اخیر کشف شده که میانگین کشوری ۷۵ درصد است.

وی ادامه داد: ۷۵ درصد پرونده‌های کلاهبرداری و ۹۹ درصد پرونده‌های قتل کشف شده است. 

عباسزاده  اذعان داشت: در سرقت‌های خشن جزو استان‌هایی هستیم که آمار منفی داریم. 

 رئیس پلیس آگاهی استان خاطرنشان کرد: مردم باید در حوزه مالی توجه جدی داشته و اعتبارسنجی‌های لازم را انجام دهند. 

وی تاکید کرد: در سرقت خودروها ابتدا خود مردم مقصر هستند ولی برخی خودروها از نظر ایمنی ضعیف هستند که باید خریدار نسبت به تجهیز آن اقدام کند. 

عباسزاده در تشریح عملکرد چهار ماهه پلیس آگاهی استان گفت: ۲۵۵ مورد باند سرقت متلاشی شده است که به همین منظور نزدیک به ۲ هزار سارق دستگیر شده است. 

وی گفت: ۷۰ درصد سارقان دستگیر شده دارای سابقه بودند و همچنین ۷۴ درصد آنها معتاد هستند. 

 

هشدار نسبت به کلاهبرداری‌ها کارت به کارت

عباس‌زاده با اشاره به اینکه کلاهبرداری کارت به کارت با ترفندهای گوناگون از جمله سوءاستفاده از عناوین جایزه‌ها و مسابقات که از صدا و سیما پخش می‌شود، استفاده می‌کنند و کلاهبرداری از قربانیان صورت می‌گیرد، گفت: به طریقی افراد را پای عابربانک‌ها می‌کشانند و حساب آنها را خالی می‌کنند که باید با اطلاع‌رسانی از طریق رسانه اعلام کنیم که نباید جواب تماس هر ناشناسی داده شود.

مالباختگان،به سامانه «نما» مراجعه کنند

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: مالباختگان،به سامانه «نما» مراجعه کنند.

عباس‌زاده اظهار داشت: سامانه “نما” در بستر اینترنت راه‌اندازی شده و مالباختگان با ورود به سایت پلیس به نشانی www.police.ir و با مراجعه در قسمت اموال کشف شده، مشخصات کالای مسروقه خود را وارد کرده و شناسایی کنند. 

وی افزود: شماره سریال اموالی که به سرقت می‌رود در این سامانه ثبت می‌شود تا بعد از کشف، به صاحبان آن بازگردانده شود.

عباس‌زاده افزود: با راه‌اندازی سامانه نما، شماره سریال اموال مسروقه به صورت متمرکز ثبت و به محض اینکه اموال کشف شوند از طریق این سامانه و ثبت شماره سریال اموال مسروقه، به صاحبان  اطلاع داده می‌شود.

وی اضافه کرد: ضروری است تا شهروندان حتما شماره سریال اموال خود را یادداشت کنند تا هنگام سرقت و کشف آن توسط پلیس، از طریق این سامانه مال خود را شناسایی و  و آن را تحویل بگیرند.

 رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: برای افزایش ایمنی منازل، پیشگیری و جلوگیری از سرقت در زمان‌هایی که شهروندان خارج از منزل به سر می‌برند بهتر است از قفل‌های مناسب، نرده‌کشی پنجره‌ها، نصب دزدگیر و دوربین های مدار بسته جهت منازل خود استفاده کنند تا دسترنج چندین ساله با یک سهل‌انگاری توسط سارقان به یغما نرود.

راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی در آذربایجان شرقی

وی گفت:  پلیس امنیت اقتصادی آذربایجان شرقی هم پس از استان‌های مهم مرزی، از اول خرداد ماه امسال آغاز به کار کرد و پرونده های جرایم اقتصادی به صورت متمرکز و به صورت تخصصی در این معاونت پیگیری خواهد شد.

 

تقدیر فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از تبریزسیاست

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی به مناسبت روز خبرنگار، ضمن تبریک این روز با اهداء لوح سپاس از تلاش ها و همکاری های تبریزسیاست در استان آذربایجان شرقی در راستای انتشار اخبار و گزارش های این فرمانده انتظامی و آگاه سازی جامعه از حقوق شهروندی تقدیر کرد.

سرهنگ صابر عباس زاده رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی به نمایندگی از سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی فرمانده انتظامی استان در دفتر تبریزسیاست در آذربایجان شرقی حاضر شد و این لوح سپاس را به مدیر دفتر تبریزسیاست در استان آذربایجان شرقی اهدا کرد.

انتهای پیام/۶۰۰۲۷
Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.