کد خبر : 447
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸

مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز منتظر اعتبار/نامهربانی دولت با دریاچه ارومیه

مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز منتظر اعتبار/نامهربانی دولت با دریاچه ارومیه

علیرضا ایمانلو امروز در گفت وگو با تبریزسیاست در خصوص اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز اظهار داشت: یکی از اهداف مهم اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کلانشهر تبریز استفاده از پساب تولیدی بعنوان تامین کننده بخشی از آب مورد نیاز احیای دریاچه ارومیه بوده که انشاء الله در صورت اختصاص اعتبارات لازم


علیرضا ایمانلو امروز در گفت وگو با تبریزسیاست در خصوص اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز اظهار داشت: یکی از اهداف مهم اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کلانشهر تبریز استفاده از پساب تولیدی بعنوان تامین کننده بخشی از آب مورد نیاز احیای دریاچه ارومیه بوده که انشاء الله در صورت اختصاص اعتبارات لازم و به موقع بتوانیم قسمت مایع آن را که تامین کننده بخشی از منابع آبی دریاچه ارومیه می باشد به بهره برداری برسانیم.

وی افزود: مدول دوم تصفیه خانه بزرگ فاضلاب تبریز  طرح به عنوان بزرگ ترین تصفیه خانه فاضلاب در حال احداث کشور به ظرفیت یک میلیون نفر اجرا می شود.

ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، در خصوص طرح تصفیه خانه فاضلاب تبریز گفت: مدول اول تصفیه خانه فاضلاب تبریز در سال ۸۰ برای جمعیت ۶۰۰ هزار نفری احداث شد اما با توجه به جمعیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفری کلانشهرتبریز تکمیل این طرح ضروری است.

ایمانلو افزود: احداث مدول دوم تصفیه خانه بزرگ فاضلاب تبریز از سال ۹۵ و با اعتبار اولیه ۱۸۲ میلیارد تومان در دو فاز مایع و لجن آغاز شد که سویل بخش مایع  بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۶۰ هزار میلیارد تومان برای مدول دوم  تصفیه خانه فاضلاب تبریز هزینه شده است، تصریح کرد:برای اتمام این پروژه ۲۰۰ تومان اعتبار نیاز است که در صورت تخصیص می توان بخش مایع این تصفیه خانه را تا پایان امسال به بهره برداری رساند.

ایمانلو گفت: اعتبارات مدول دوم  تصفیه خانه فاضلاب تبریز که از محل احیای دریاچه ارومیه اختصاص می یابد منتظر تصویب اعتبارات در هیات دولت است.

وی، یکی از اهداف مهم طرح احداث  مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز را استفاده از پساب تولیدی به عنوان تأمین کننده عمده آب مورد نیاز احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح بالغ بر ۷۵ میلیون متر مکعب در سال پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه انتقال می‌یابد.

ایمانلو خاطرنشان کرد: جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب با هدف سالم‌سازی محیط زیست شهری، افزایش سطح بهداشت عمومی، محیطی و منطقه‌ای، ممانعت از آلودگی آب‌های سطحی و زیرزمینی و محیط زیست از محل فاضلاب‌های شهری، استفاده از کود آلی استاندارد تولید شده در کشاورزی منطقه و تامین ظرفیت تصفیه و انتقال بخش عمده فاضلاب جمع‌آوری شده سطح شهر تبریز از دیگر اهداف ایجاد مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تبریز در مورد فرآیند تصفیه طرح مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز تصریح کرد: فرآیند اجرای این طرح از نوع فرآیندهای حذف مواد آلی با قابلیت حذف ازت  و فسفر بوده و با توجه به مرحله‌ای بودن سیستم توزیع فاضلاب در واحد بیولوژیکی، یکی از پیشرفته‌ترین و کارآمدترین فرآیندهای به روز تصفیه فاضلاب شهری است.

یکی از اهداف مهم این طرح احداث مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز، استفاده از پساب تولیدی به عنوان تأمین‌کننده عمده آب مورد نیاز احیای دریاچه ارومیه است .

انتهای پیام/۶۰۰۰۲
Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.