کد خبر : 2931
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷

گرشاسبی: ۹۸۰هزار دلار به برانکو پرداخت کردم/ قرارداد ترابی را بعد از من تمدید کردند

گرشاسبی: ۹۸۰هزار دلار به برانکو پرداخت کردم/ قرارداد ترابی را بعد از من تمدید کردند

به گزارش خبرنگار ورزشی تبریزسیاست، حمیدرضا گرشاسبی در خصوص اینکه حدود یک میلیون دلار از طلب برانکو باقی مانده و در زمان او چقدر به سرمربی پرسپولیس پرداخت شد، اظهار داشت: ما باید یاد بگیریم وقتی پیشنهاد می شود مدیریتی را بپذیریم اول تحقیق کنیم ببینیم کجا می‌خواهیم برویم و چه کار می‌خواهیم بکنیم. من


به گزارش خبرنگار ورزشی تبریزسیاست، حمیدرضا گرشاسبی در خصوص اینکه حدود یک میلیون دلار از طلب برانکو باقی مانده و در زمان او چقدر به سرمربی پرسپولیس پرداخت شد، اظهار داشت: ما باید یاد بگیریم وقتی پیشنهاد می شود مدیریتی را بپذیریم اول تحقیق کنیم ببینیم کجا می‌خواهیم برویم و چه کار می‌خواهیم بکنیم. من و قبل از من طاهری وقتی باشگاه پرسپولیس را تحویل گرفتیم با همه چیز تحویل گرفتیم. این نیست که من بگویم قبل…!

گرشاسبی تصریح کرد: ‌بهانه گیری اصلا مورد قبول نیست. چون پذیرفتم که آمده‌ام. با آن شرایط آمدیم؛ پنجره های بسته و بدهی‌ها بود، صد و اندی پرونده AFC و فیفا بود که اگر حل نمی‌شد مجوز حرفه‌ای به ما نمی دادند. ولی آمدیم، نق هم نزدیم و کار هم انجام دادیم. همه هم کمک کردند. خدا هم کمک کرد. با همدلی و وفاق در همه رده ها قهرمان شدیم. اگر در فینال لیگ قهرمانان آسیا دو بازیکن دیگر داشتیم مطمئنا قهرمانی دور از دسترس نبود.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس اضافه کرد:‌ ما در باشگاه سند داریم. زمانی که نیم فصل شد تیم در بالای جدول لیگ بود، نایب قهرمان آسیا شده بودیم. پاداش‌ها می آمد. ۷۳۰هزار دلار هم سهم ملی ما از فیفا بود که به ما نداده بودند. الان هم هنوز نیامده که می‌گویند از فیفا می‌دهیم. از دوران ما بود. البته برای باشگاه پرسپولیس است. از طرفی بیش از ۲۰میلیارد مطالباتمان  از مجری اسپانسری تا پایان فصل بود که داشتیم و اسنادش هست.

وی در مورد اینکه چقدر پول به برانکو پرداخت کرده، گفت: تا لحظه ای که بودم طبق اسناد ۹۸۰هزار دلار پرداختی به برانکو داشتم. قبلش هم بالاخره طلب داشت. 

گرشاسبی در مورد اینکه با این حساب برانکو نزدیک ۴میلیون دلار در این سه فصل برای پرسپولیس هزینه بر بوده، اظهار داشت: برانکو برای پرسپولیس آورده داشت. کل اسناد هزینه کرد برانکو نشان می دهد که این مبالغ پرداخت شده است. نزدیک یک میلیون دلار در زمان ما به او پرداخت شد. برانکو هیچ وقت گلایه مالی نداشت. به خاطر همین همیشه از باشگاه طلب داشت. شما می آیید که حداقل برای یک فصل کار کنید، نیم فصل به ما گفتند خداحافظ! ما را بیرون کردند و رفتیم. تا آن مقطع من ۱۳۰هزار یورو بدهی به برانکو داشتم. اشتباه این‌ها این است که می‌گویند آفرهای برانکو، آفرهای لیگ قهرمانان آسیا و پاداش‌ها که بعد از من آمد. آفر و پاداشش که زمان من نبود.

وی افزود: طبق قرارداد برانکو ماهی ۴۰هزار دلار باید پرداخت می شد. ما بقی آن هم آخر فصل پرداخت می شد. آفرهایی هم بود که طبق روال از بدوی که آمد عین همان قرارداد را ما اجرا کردیم. در قراردادش بود که هر فصل بیست درصد اضافه شود. یک ریال اضافه نکردیم، خودش هم درخواست نمی‌کرد که اضافه شود. این ۴۰هزاردلار هر ماه باید پرداخت می شد. از نیم فصل که رفتم این مطالبات بوده، پایان فصل هم که قهرمان لیگ برتر شدند آفرهای آن هم اضافه شد، آفرهای دیگری هم بود که اضافه شد به اضافه حقوقش، این ها را چرا به من منتسب می‌کنند؟ اگر دوست دارند گرشاسبی خراب شود هرچه می خواهند من بنویسم به مردم بدهند. ما که خراب ورزش هستیم. 

گرشاسبی در مورد اینکه پیروانی گفته مدیران قبلی پرسپولیس باید به خودشان بیایند، اظهار داشت: از طریق فدراسیون فوتبال نمی دنم از طرف کمیته استیناف بود یا اخلاق، نامه ممنوعیتی برای او آمد. من تعجب می‌کنم. پیروانی خودش بوده و دیده، نمی دانم دلار ۳هزارتومانی را برای چه دوره‌ای را می‌گوید؟ فکر کنم زمان سرمربیگری علی پروین را می‌گوید! ما با دلار ۱۸هزار تومان پرداخت کردیم و با یوروی ۲۰هزارتومان تیم را به ژاپن بردیم. این حرف ها درست نیست. خودش به ریز و دقیق می داند. اگر می‌خواهد حمایت کند باید حمایت درستی در این شرایط شود.

وی ادامه داد: در آن شرایط مشکلاتی داشتیم ولی نگذاشتیم یک هوادار دغدغه داشته باشد. هرکس می آید سکاندار این دو باشگاه می شود خودش را در باتلاق انداخته، باید با تبحر حوصله و درایت و کارفنی از آن بیرون بیاید.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس در خصوص بحث پاداش‌های آسیایی تیم، موضوع براندائو که شفاف سازی نشد و همچنین اختلاف بین عرب و وزارت ورزش عنوان کرد:‌ این را باید از خود عرب سوال کنید اما در کل تعویض های خیلی سرعتی بدون مشکل نخواهد بود. اگر از عملکرد من رضایتی بود ادامه می دادیم. اگر از عملکرد عرب رضایتی بود ادامه می داد. پس مشکلی بوده که ما را برکنار کردند. من که خودم هیچ مشکلی حس نمی‌کنم. در اوج بودیم وزیر هم به من گفت در هیات دولت از من به خاطر این موفقیت های پرسپولیس تقدیر شد.

وی تصریح کرد:‌ از نتایج و پیگیری‌ها و تلاشی که ما می‌کردیم خیلی شاداب بودند. ما که می‌گویم از نگهبان باشگاه تا آبدارچی تا آنکه چمن را آب می‌داد، همه بودند. مجموعه‌هایی که گرفتیم و تجهیز و آماده کردیم. در بحث سخت افزاری به آن شکل مشکلی نداشتیم. پرونده‌ها صاف شده بود و بدهی به آن صورت وجود نداشت. من یادم است که پول برانکو در گاوصندوق باشگاه بوده، بارها هم مصاحبه کردند و گفتند پول بوده، اگر هیات مدیره وقت تصمیمی می‌گیرد الان چرا بهانه گیری می‌کنند؟ همان موقع می دادند دلار اینقدر گران نبود. به چه دلیلی ندادند؟ براندائو و پاداش ها هم زمان من نبود.

گرشاسبی در خصوص اینکه هواداران استقلال می‌گویند مدیران بهتری برای پرسپولیس انتخاب می‌شوند، گفت: زمانیکه برانکو سال۹۴ آمد این فنداسیون شکل گرفت. اوایل هم برانکو نتیجه نمی گرفت. ما هیات مدیره بودیم و زمان طاهری بود. خیلی سروصدا شد و شعار می‌دادند اما حمایت‌های ویژه‌ای شد تا این فنداسیون شکل خودش را به درستی گرفت. زمانی هم که خود من مدیرعامل باشگاه بودم، کمک مالی که ابدا نبود. التماس می‌کردیم ارز دولتی بدهند می گفتند ممنوع است و اولویت چیز دیگری است.

وی افزود: برای رفتن به کاشیمای ژاپن، یکم مشخص شد فینالیست شدیم، باید دوازدهم در ژاپن بازی می‌کردیم و نوزدهم میزبان در آزادی بودیم. وقتی بازرسان AFC آمدند برای بازدید از استادیوم آزادی، سیصدواندی مورد ایراد فنی لاینحل گرفتند. مثل دوش از سقف‌ها آب می آمد. شانس ما هم وقتی آمدند بارندگی بود.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس گفت: باور کنید در حساب ما فقط یک یا دومیلیون تومان پول بود. به وزارت رفتم گفتم دومیلیون پاداش می آید و هفتصد و اندی هم از فیفا داریم. گفتیم می آید. مثل الان، که پرسپولیس پولدار است ولی گداست. این پاداش ها به این زودی نمی آید، به راحتی هم آن پول را نمی‌دهند بیاورید. ما آنجا نفر می فرستادیم. ریسک خیلی خطرناکی بود اما در آن مقطع و  قبل از دو میلیون پاداش، انجام دادیم. باید برای سی و اندی نفر بلیت بیزینس می‌گرفتیم چون حدود۱۷ساعت در پرواز بودیم.

وی در مورد اینکه آیا وزارت کمک می‌کرد، اظهار داشت: گفتند مجلس کمک به ورزش حرفه‌ای  را ممنوع کرده و ما هم موجودی نداریم.

گرشاسبی در مورد اینکه هواداران استقلال می‌گویند چرا برانکو را نگه داشتند اما استراماچونی را نه، عنوان کرد: هیات مدیره ها نقش دارند. هیات مدیره ما یکدست بود. هماهنگ بودیم. تمام تصمیمات را با مشورت انجام می دادیم. بعضا هم مواردی بود که برانکو قراردادش تمام شده و می گفتند برود اما ما او را حفظ کردیم. 

وی در مورد اینکه آیا واقعا گفته شد که ماندن برانکو به صلاح نیست، اظهار داشت: نه ولی بحث بود که برانکو برود. ولی ما در هیات مدیره مصوب کردیم و دو سال دیگر تمدید کردیم. می گفتند قراردادش بالا است ولی ما موفقیت می دادیم. اگر شعار می‌دهیم که صاحبان اصلی باشگاه هواداران هستند خواسته آن ها همین‌هاست که باید انجام شود.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس در خصوص عدم کمک وزارت ورزش تصریح کرد:‌ از طرف وزارت کمک مالی نشد. جاهایی بود وقتی گیر می کردیم باید می‌رفتیم از طریق وزارت حل کنیم. وقتی می‌خواستیم به کاشیما برویم، یک یا دومیلیون پول در حساب ما بود. همه مستندات وجود دارد. در اوج ناامیدی رفتم فدراسیون فوتبال خواهش کردم گفتم قرض بدهید گفتند نداریم. هرجا رفتیم گفتند نداریم. در یک معجزه از یک بانکی ۲میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان اشتباهی به حساب ما واریز شد. اسنادش هست. این مبلغی که اشتباهی به حساب پرسپولیس آمد را ظرف نیم ساعت تا یک ساعت بیرون کشیدیم. 

گرشاسبی ادامه داد: این باشگاه چون دولتی است هر پولی که دریافت می شود باید برود به حساب دولت. به خزانه برود از آنجا به بانک ما بنشیند و ما برداشت کنیم. اگر پولی در حساب می‌ریختیم درجا همان بانکی که اشتباه کرده بود آمده بود روی حساب های ما و این را بیرون می کشید و باور کنید تیم ما نمی رفت. این را به جرات می گویم. همه عزیزانی که با من کار کردند اعضای هیات مدیره می دانند چه می گویم. خدا رحمت کند آقای کاشانی را. این پول را پس دادیم اما هنوز دادگاهایش را می روم که چرا این پول به حساب نیامد و… ما خواستیم این کشتی غرق نشود. این اتفاق خدایی بود و ما توانستیم تیم را به ژاپن ببریم.

وی در گفت و گو با شبکه تهران مورد قرارداد ترابی و ضرر ۴۰۰هزار دلاری پرسپولیس گفت: درمقطعی که پنجره های ما بسته بود و محرومیت داشتیم، ترابی هم با سایپا قرارداد داشت و هم یک قرارداد داخلی با تراکتور بسته بود و هم آماده به خدمت داده بود. این سه موضوع او را ما حل کردیم. بدون اینکه جایی درز پیدا کند رفتیم از سایپا رضایت گرفتیم بعد او را دانشجو کردیم که بحث سربازی حل شود. او آمد. برانکو گفت سه بازیکن بگیر تیم ما قهرمان است. یکی ترابی بود.

گرشاسبی افزود:  ترابی شرطش این بود که اگر آفر خارجی داشتم ۴۰درصد بدهم بروم. این در زمان من بود ولی بعد از من دوباره تمدید کردند و می توانستند نگذارند. الان آن ۴۰درصد هم گیر باشگاه نیامد. در انتقال بیرانوند هم ۷۰۰هزار دلاری که درآمد زایی شد بندی بود که من در قراردادش گذاشتم.

وی در مورد بازگشت به پرسپولیس عنوان کرد: فعلا نخیر. تا این لحظه سعی کردم به هواداران یک کلمه دروغ نگویم از این به بعد هم خدا کمک کند دروغگو نباشیم.

انتهای پیام/
Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.