تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۷:۱۳

درباره علی پولاد منصفانه قضاوت کنیم

درباره علی پولاد منصفانه قضاوت کنیم

نامه وارده : درباره علی پولاد منصفانه قضاوت کنیم تبریز سیاست – جمعی ازعلاقه مندان به پیشرفت فرهنگی، علمی، هنری، اقتصادی و مدنی تبریز در نامه ی  با تجلیل از خدمات فرهنگی و علمی علی پولاد ، منتقدان  وی را به تعمق و قضاوت منصفانه و مسوولانه در باره او دعوت کردند. به گزارش وقت نیوز ‌،


نامه وارده :
درباره علی پولاد منصفانه قضاوت کنیم

تبریز سیاست – جمعی ازعلاقه مندان به پیشرفت فرهنگی، علمی، هنری، اقتصادی و مدنی تبریز در نامه ی  با تجلیل از خدمات فرهنگی و علمی علی پولاد ، منتقدان  وی را به تعمق و قضاوت منصفانه و مسوولانه در باره او دعوت کردند.

به گزارش وقت نیوز ‌، در این نامه که یک نسخه از آن به وقت نیوز ارسال شده  همچنین از سکوت  و بی تفاوتی مسوولان فعلی و قبلی از جمله استانداران، شهرداران، اعضا و روسای شورای شهر ، نمایندگان مجلس نسبت به تحرکات و هجمه علیه علی پولاد انتفاد و گلایه شده است.
در بخش های این نامه آمده است :  ما نگارندگان این سطور، جمعی از علاقه مندان به پیشرفت فرهنگی، علمی، هنری، اقتصادی و مدنی زادگاهمان تبریز، چند سالی است که از دور و نزدیک آقای علی پولاد را می شناسیم. مردی که پروردگار عنایت خاصی به وی داشته که او را از قعر تنگدستی و فقر و یتیمی به اوج انسانیت و منزلت معنوی و مادی رسانده است که حضرت حق خود در کلام الله مجید فرموده است: قُلِ اللَّهُمَّ مالِکَ الْمُلْکِ تُؤْتِی الْمُلْکَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْکَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِیَدِکَ الْخَیْرُ إِنَّکَ عَلی کُلِّ شَیْ‌ءٍ قَدِیرٌ. بگو ای خدای صاحب ملک به هر که خواهی می دهی و ملک از هر که خواهی می ستانی، هر که را خواهی عزیز می کنی و هر که را خواهی ذلیل می گردانی. همه خوبیها به دست توست که تو بر همه چیز توانایی. (سوره آل عمران، آیه ۲۶)

آقای علی پولاد شخص منیع الطبع و بزرگواری است که بخش اعظمی از دارایی اش را صرف خدمت به فرهنگ و مدنیت این مرز و بوم و دستگیری از نیازمندان و شاد کردن دل های پریشان کرده است .
مردی که پس از سال ها به آغوش تبریز عزیزش بازگشت تا آنچه از مادیات در دیار غربت کسب کرده برای پیشرفت و رفاه همشهریان خویش خرج نماید. لاله پارک با آن چشم نوازی و عظمت علاوه بر این که نمونه ای از معماری مدرن و مایه ی شکوه شهرمان تبریز است، ممر درآمد صدها نفر از همشهریانمان شده است. آیا این چیزی جز باقیات صالحات می باشد؟!
عزیران و هم نوعان و برادران دینی، بیایید عینک شک و بدبینی را کنار بزنیم و منصفانه و مومنانه به فعالیت های این مرد بنگریم و ضمن پرهیز از قضاوت های احساسی و تاریخ گذشته و به بهانه واهی موجب فرار کارآفرینان و سرمایه های ارزشمند که امروز به دلیل تحریم های دشمن و  شرایط  اقتصادی کشور بیش از هر زمان برای اجرای طرح های توسعه و عمران و آبادی شهر و استان نیاز است ،‌نشویم .
نامه خطاب به بزرگان شهر و پیشوایان دینی آورده است :  بزرگوارانی که نماینده ی پیشوای دینی ما هستید، ما به شما اقتدا می کنیم، ما پشت سر شما نماز می خوانیم، ما شما را باور داریم. مبادا با قضاوت عجولانه، روح و دل این مرد را آزرده کنید. شما عالمان دین مقدسی هستید که پیروانش را به پرهیز از ظن و گمان، به نوع دوستی و گذشت دعوت کرده است. شما الگوی ما مردم عادی هستید در تمام ابعاد زندگی. مبادا خلاف فرمایش دین مقدسمان با قضاوت نادرست و صدور بیانیه، با قلب و روح و حیثیت بنده ای از بندگان خدا بازی کنید. مبادا روزی فرا رسد که این مرد از این دنیای فانی رخت بربندد و شما بمانید و کوله باری از ندامت و افسوس.
برادر دینی ما که با نوشته ها و گفتارتان دل مهربان این مرد غریب در وطن را می شکنید، از مکافات عمل غافل مباشید که هرکه باشیم و در هر جایگاهی قرار گیریم، روز مرگمان بسی نزدیک است و ترازوی عدالت الهی برقرار. مبادا در دم آخرمان، قیافه ی مهربان این مرد جلوی چشممان مجسم شود و افترا و تهمت هایی که به او زده ایم خرخره مان را بگیرد و مانع از ذکر کلمه ی تشهدمان گردد و بی تشهد جان ناآراممان راهی دیار باقی شود و عذر و وبال نابخشودنی بر گردن جانمان تا ابد سنگینی کند.
مدتی قبل بیانیه  منتسب به ” جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه های شمال غرب کشور ” در برخی از رسانه های محلی و شبکه های مجازی منتشر شد که در آن فعالیت های علی پولاد در تبریز مشکوک و در راستای اهداف شخصی با استفاده از جریان سرمایه و مالی توصیف شده بود.
علی پولاد سرمایه دار و کارآفرین بزرگ تبریزی تبار ساکن ترکیه است که در سال های آن چه در راستای تعلقات سرزمینی و خانه پدری می نامد اقدام به برخی سرمایه گذاری های عمرانی و خدماتی از جمله ساخت و راه اندازی مجموعه  مدرن  به سبک بازارهای روز دنیا  معروف به لاله پارک تبریز کرده و بعد از آن به حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری از جمله حمایت از دانشجویان بی بضاعت ،‌ اما مستعد در دانشگاه های شمال کشور همت گمارده و نیز در امور خیریه مشارکت داشته است .
علی پولاد در زمان استانداری محمد علی سبحان اللهی و با تشویق وی پایش به ایران و تبریز باز شد و اندکی بعد به همراه شرکای خود ساخت مجموعه مدرن و بزرگ تجاری، تفریحی و اقامتی معروف به لاله پارک را در تبریز کلید زد.
در جایزه بزرگ علمی و دانشجویی وی که با نام جایزه بزرگ علی پولاد معروف است بیش از ۲۰۰ دانشحوی مستعد از دانشگاه های  آذربایجان شرقی ،‌آذربایجان غربی ،‌ اردبیل و زنجان تحت پوشش  قرار گرفته و از حمایت های مالی وی برخورد شدند.
 پنجمین دوره این جایزه به تازگی و در زمستان سال گذشته در دانشگاه تبریز برگزار شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.